Artykuł sponsorowany

Materiały niezbędne na placach budów

Materiały niezbędne na placach budów

Zanim roboty budowlane ruszą, należy zgromadzić wszystkie niezbędne materiały. Stawianie budynku trzeba zacząć właśnie od planowania, na które składa się też zakup potrzebnych surowców. Trzeba zaopatrzyć się w spory asortyment, gdyż prace na budowie obejmują wiele zadań. O jakich materiałach nie można zapomnieć? Które z nich są konieczne na placach budowy?

Materiały do budowy ścian

To, jakie materiały budowlane trzeba kupić na plac budowy, zależy w głównej mierze od typu budynku, jaki ma powstać. Istnieje wiele technologii, które wymagają użycia najróżniejszych surowców.

Jednymi z najpopularniejszych materiałów do budowy ścian są cegły, które wykorzystuje się zwłaszcza w przypadku budowy domów jednorodzinnych czy bliźniaków. Można wykorzystać także do tego bloczki betonowe czy z keramzytu. Nie można zapomnieć też
o zaprawie murarskiej służącej zespajaniu ze sobą tych elementów. Podczas prac na placu budowy dba się także o estetykę wykończenia budynku. Dlatego trzeba wcześniej pomyśleć, czym zostaną pokryte ściany wewnętrzne i zewnętrzne.

Ściany muszą być wykończone tynkiem. Najczęściej wykorzystywane są tynki cementowo-wapienne, gipsowe lub dekoracyjne. Oprócz tego trzeba pamiętać, że elewacja budynku musi być odpowiednio zabezpieczona, do czego wykorzystuje się specjalne farby” – mówi ekspert z firmy Bud Weg.

Stal zbrojeniowa i beton

Stal zbrojeniową wykorzystuje się podczas wykonywania fundamentów. Jednak używa się jej także do wzmacniania konstrukcji nośnej budynku. To dzięki niej ściany oraz stropy stają się stabilne. Fachowcy na placach budowlanych stosują ją również do wykonywania betonowych słupków, które służą do zwiększania wytrzymałości ścian kolankowych.

Natomiast z betonu powstają schody, posadzki, nadproża czy wieńce. Jest on wraz ze stalą zbrojeniową wykorzystywany do konstruowania fundamentów. Inwestor musi mieć na uwadze jakość zarówno wykorzystywanej stali zbrojeniowej, jak i betonu – to od nich zależy, czy powstający budynek będzie solidny.

Ocieplenie budynku

Kwestia ocieplenia to bardzo ważny aspekt budowy dowolnej konstrukcji. Jego wykonanie wpłynie na to, jakie warunki będą panowały we wnętrzu i jakie koszty będą ponosili właściciele w związku z ogrzewaniem. Dlatego, zależnie od zastosowanego rozwiązania, na placu budowy musi się znaleźć styropian lub wełna mineralna.

Nie można także zapomnieć, aby zastosować specjalny klej do wykonywania ocieplenia. Gwarantuje on doskonałą przyczepność, a także szybko się wiąże. Jego wysoka jakość oznacza trwałość oraz wydajność zaprojektowanego systemu cieplnego.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz