Artykuł sponsorowany

Zastosowanie oraz charakteryzacja pianki polietylenowej

Zastosowanie oraz charakteryzacja pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa staje się coraz popularniejsza – głównie jako produkt do pakowania oraz transportowania towarów. Chociaż nadal nie wyprzedza stosowanej powszechnie w tym celu tektury, w praktyce pianka jest tańsza oraz skuteczniejsza, dzięki czemu wykorzystywana jest do zabezpieczania szczególnie wrażliwych ładunków. Powstaje na skutek spieniania polietylenu. Sprawdź, jakie ma cechy i zalety!

Pianka polietylenowa jako zabezpieczenie

Pianka polietylenowa składa się z dużej ilości zamkniętych komórek powietrznych. Sprawia to, że doskonale nadaje się do zabezpieczania towarów przed uszkodzeniami mechanicznym. Jeżeli zależy nam na tym, by nasz ładunek nie uległ uszkodzeniom w transporcie, powinniśmy rozważyć użycie tego typu pianki.

Co ważne, w przeciwieństwie do powszechnie stosowanej w tym celu tektury, pianka polietylenowa zabezpiecza także przed zarysowaniami oraz wilgocią. Jest lekka i elastyczna, przez co może ochronić nawet najdelikatniejsze powierzchnie. Dodatkową jej zaletą jest jej obojętność chemiczna. Pianka polietylenowa jest obojętna chemicznie i bezwonna, przez co może mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Prawidłowo utylizowana jest również całkowicie ekologiczna.

Pianka polietylenowa jako zabezpieczenie stosowana jest przede wszystkim w przemyśle ceramicznym oraz meblarskim, ale też do transportu szkła oraz urządzeń elektrycznych i elektronicznych, które ochrania przed wstrząsami. Jej produkcją i dystrybucją zajmuje się między innymi firma Danex.

Dodatkowe zastosowania pianki polietylenowej

Omawiany typ pianki ma dalece więcej zastosowań niż to związane z transportem. Często stosowana jest ona w budownictwie – np. jako materiał pochłaniający fale akustyczne. Izolacja dźwiękowa nie ma racji bytu bez pianki polietylenowej. Kładzie się ją pod panele podłogowe, wykładziny, dywany i tworzywa sztuczne. Znajduje się również w drzwiach charakteryzujących się wysokim współczynnikiem izolacji akustycznej.

Pianka polietylenowa dobrze chroni przed mrozem, wilgocią, utratą ciepła i wiatrem. Sprawia to, że możemy ją spotkać w formie uszczelek pod blachodachówki, w izolacjach pod budowę podłogi ogrzewanej oraz w wypełnieniach i łączeniach. Za jej pomocą zwiększa się izolacyjność stropów, szczególnie od dźwięków uderzeniowych, dzięki czemu dźwięki z wyższego piętra nie przenikają do niższego.

Z pianki polietylenowej wykonuje się też otuliny rurowe oraz izolacje do bojlerów, zaworów, kolektorów, zbiorników i chłodziarek.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz