Materiał Partnera

Manipulatory pneumatyczne i podciśnieniowe

Manipulatory pneumatyczne i podciśnieniowe

Specyfika niektórych zakładów pracy, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które zajmują się produkcją, często wymaga przenoszenia ciężkich podzespołów z jednego miejsca na drugie. Trudno byłoby wymagać od pracowników, aby za pomocą własnych mięśni dźwigali ładunki, których ciężar oscyluje w granicach kilkuset kilogramów. Z pomocą przychodzą oczywiście rozwiązania nowoczesnej technologii, dzięki którym praca staje się o wiele łatwiejsza.

Manipulatory pneumatyczne

Manipulatory te znajdują swoje zastosowanie szczególnie w branżach przemysłu ciężkiego. Mowa tu o budownictwie, hutnictwie oraz branży motoryzacyjnej. Dlaczego są one tak cenione? Przyczyna jest bardzo prosta. Manipulatory pneumatyczne są bardzo intuicyjne w obsłudze oraz umożliwiają podniesienie towaru nawet poza jego środkiem ciężkości. Dzięki temu można położyć materiał dokładnie w miejscu, w którym miał zostać umieszczony. W zależności od potrzeb ramię manipulatora może być zakończone chwytakiem ssawkowym lub mechanicznym. Ssawki zdecydowanie przydadzą się podczas przenoszenia materiałów takich jak tafle szkła oraz arkusze blachy. Pewny chwyt tego typu produktów de facto uniemożliwia powstanie jakichkolwiek uszkodzeń transportowych. Ostateczny odbiorca może mieć pewność, że zamówiona przez niego blacha nie będzie ani porysowana, ani wgnieciona. Mechaniczne zakończenie ramienia przydaje się do przenoszenia bardziej foremnych podzespołów. Mowa tu o silnikach, skrzyniach biegów czy metalowych zbiornikach.

Jak widać, manipulatory pneumatyczne cechuje przede wszystkim ogromna uniwersalność. W jaki sposób wyposażyć w nie swój zakład? Wystarczy złożyć zapytanie ofertowe w firmie, która zajmuje się profesjonalnymi rozwiązaniami dla transportu bliskiego. Zdecydowanie zalicza się do nich ID Lifting Sp. z o.o. sp.k. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej firma od lat zapewnia klientom łatwy dostęp do manipulatorów renomowanych producentów. Klienci mogą również liczyć na rzetelne doradztwo oraz miłą atmosferę obsługi. Jakie jeszcze rozwiązania proponują profesjonaliści?

Manipulatory podciśnieniowe

Manipulatory tego typu również są urządzeniami, służącymi do przenoszenia ładunków na niewielkie odległości. Od manipulatorów pneumatycznych różnią się sposobem podnoszenia towarów oraz maksymalnym udźwigiem. W przeciwieństwie do manipulatorów pneumatycznych mogą unieść nie 500, a 315 kg. Cecha ta sprawia, iż manipulatory podciśnieniowe używane są do podnoszenia innego typu ładunków.

Mowa tu o workach, kartonach, beczkach, wiaderkach oraz skrzynkach. Zatem można ich używać z doskonałym rezultatem zarówno w branży kurierskiej, jak i np. mleczarskiej. Intuicyjna obsługa manipulatorów podciśnieniowych sprawia, że z ich obsługą jest w stanie poradzić sobie nawet mniej doświadczony operator.

Opracowanie:
Długołęka, Chabrowa 13
tel. 71 307 01 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz