Artykuł sponsorowany

Leczenie żył kończyn dolnych w Prywatnym Gabinecie Chirurgicznym Anny Bielec-Michałowskiej

Leczenie żył kończyn dolnych w Prywatnym Gabinecie Chirurgicznym Anny Bielec-Michałowskiej

Niewydolność żył kończyn dolnych to coraz częstszy problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wśród różnych metod leczenia żylaków wyróżnia się obliterację pajączków żylnych oraz kriodestrukcję. Jak działają te metody i jakie są ich zalety? Od specjalistki z Prywatnego gabinetu Chirurgicznego Anny Bielec-Michałowskiej poznamy najważniejsze informacje na ten temat.

Czym właściwie są żylaki?

Żylaki to schorzenie związane z niewydolnością żył, które pojawiają się, gdy krążąca w nich krew zaczyna się cofać. W efekcie wzrasta ciśnienie krwi i jej nacisk na ściany żył, co prowadzi do ich powiększenia i rozciągnięcia. Niestety, żyły samoistnie nie wracają do poprzedniego kształtu, a skóra nad nimi staje się cienka i napięta, przez co żylaki są widoczne. Objawy tego schorzenia obejmują uczucie ciężkich nóg, opuchnięte kostki oraz dokuczliwy ból. W przypadku zauważenia takich objawów konieczne jest zgłoszenie się do lekarza specjalisty, gdyż nieleczone żylaki mogą prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zakrzepica, owrzodzenie czy zator. Pomoc w przypadku wystąpienia żylaków znajdziemy w ofercie Proktolog Anna Bielec-Michałowska.

Obliteracja pajączków żylnych

Jedną z metod leczenia żylaków jest obliteracja pajączków żylnych. Polega ona na ostrzykiwaniu żylaków środkiem, który ma za zadanie zamknąć naczynia i światło nieprawidłowo funkcjonującej żyły. Obliteracja jest bezbolesnym i nieinwazyjnym sposobem usunięcia nieestetycznych pajączków żylnych. Przed przystąpieniem do zabiegu wykonuje się USG Dopplera lub tomografię komputerową, które pozwalają na ocenę kondycji żył oraz stopnia ich niewydolności. Metoda ta pozwala na skuteczne pozbycie się zarówno niewielkich pajączków, jak i dużych niewydolnych żył. Warto jednak pamiętać, że dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zdrowotnych i wizualnych może być konieczne wykonanie kilku serii zabiegu.

Kriodestrukcja

Inną metodą usuwania żylaków jest kriodestrukcja, czyli zimnolecznictwo z zastosowaniem temperatur poniżej 0 stopni Celsjusza. Zabieg ten polega na wymrażaniu żylaków i może być przeprowadzony u osób w każdym wieku. Kriodestrukcja jest nieinwazyjna i nie wymaga specjalnego przygotowania. W pierwszej fazie leczenia występuje skurcz obwodowych naczyń krwionośnych i mięśni oraz spowolnienie przepływu krwi i przemiany materii. Następnie, w fazie drugiej, ma miejsce reakcja obronna polegająca na gwałtownym rozszerzeniu naczyń krwionośnych i zwiększeniu przepływu krwi. W efekcie żylaki zostają usunięte i stają się niewidoczne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz