Artykuł sponsorowany

Leczenie hemoroidów w gabinecie Anny Bielec-Michałowskiej

Leczenie hemoroidów w gabinecie Anny Bielec-Michałowskiej

Choroba hemoroidalna dotyczy coraz więcej osób. Mimo to i tak tylko nieliczna część decyduje się na wizytę u proktologa i wdrożenie leczenia. Jednak warto zrobić to odpowiednio wcześnie, aby zapobiec późniejszym powikłaniom i dolegliwościom. Leczeniem i diagnozowaniem hemoroidów zajmuje się Anna Bielec-Michałowska. Dowiedz się więcej o tym lekarzu.

Hemoroidy - jak się objawiają?

Hemoroidy nie zawsze można zauważyć gołym okiem, a wszystko to jest spowodowane ich umiejscowieniem. W końcu wyróżnia się hemoroidy zewnętrzne i wewnętrzne. O ile te pierwsze są łatwo wyczuwalne i zauważalne, tak hemoroidy wewnętrzne umiejscowione są pod błoną śluzową odbytu. Ze względu na brak unerwienia tej części ciała, mogą nie dawać dolegliwości bólowych. Najczęściej pacjenci je wykrywają po zauważeniu śladu krwi na papierze toaletowym. Jeżeli chodzi o przyczyny występowania hemoroidów to najczęściej jest to:

  • otyłość
  • nieprawidłowa dieta (zbyt mała ilość błonnika)
  • ciążą
  • przewlekłe biegunki
  • prowadzenie siedzącego trybu życia
  • częste parcie na stolec.

Oczywiście nie są to jedyne powody. Hemoroidy mogą pojawić się nawet u osoby,  która nie doświadczyła żadnych z powyższych dolegliwości/chorób.

Kiedy już zauważysz lub podejrzewasz u siebie hemoroidy, niezwykle ważna jest odpowiednia diagnostyka i wczesne rozpoczęcie leczenia. W tym celu należy udać się do gabinetu proktologicznego. Jednym z nich jest wspomniany gabinet Anny Bielec-Michałowskiej. Początkowo lekarz przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad, następnie zbada odbyt per rectum. Jeżeli zajdzie konieczność skieruje lub od razu wykona badanie endoskopowe. Jednak przeważnie w celu badania obrazowego jelita grubego niezbędne jest ustalenie innego terminu ze względu na konieczność pozostawania na czczo. Wśród badań, jakie możesz wykonać w gabinecie Pani Doktor Anny Bielec-Michałowskiej znajdują się:anoskopia,kolonoskopia,rektoskopia,gumowanie i kriodestrukcja..

Diagnozowanie chorób końcowego odcinka przewodu pokarmowego - zleć to Pani Annie Bielec-Michałowskiej

Z powyższych akapitów miałeś okazję dowiedzieć się o rodzaju wykonywanych badań w gabinecie Pani Anny. Jednak w związku z Jej wykształceniem, jakim jest chirurgia ogólna i chirurgia proktologiczna skutecznie zdiagnozujesz tam różne dolegliwości związane z jelitem grubym. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i nowoczesnemu gabinetowi w Opolu możesz liczyć na profesjonalną i dokładną diagnostykę. Pani Anna Bielec-Michałowska udziela konsultacji, wykonuje badania endoskopowe oraz przeprowadza zabiegi chirurgiczne. Podczas konsultacji proktologicznej w tym gabinecie otrzymasz również cenne wskazówki na temat profilaktyki hemoroidów i innych schorzeń jelit i odbytnicy!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz