Materiał Partnera

Lakierowanie elementów nadwozia w profesjonalnym warsztacie

Lakierowanie elementów nadwozia w profesjonalnym warsztacie

Lakier jest bardzo ważnym elementem karoserii pojazdu. Przede wszystkim nadaje pojazdowi styl i estetyczny wygląd, ale jest także istotną powłoką ochronną dla nadwozia. Zabezpieczenie go w sposób właściwy daje możliwość cieszenia się samochodem pozbawionym korozji i defektów blacharskich. Niezbędne jest jednak profesjonalne lakierowanie – kiedy się je przeprowadza?

Lakierowanie całego auta

Zmiana koloru całego pojazdu jest zleceniem stosunkowo rzadkim. Oznacza to konieczność przeprowadzenia precyzyjnych prac polegających na zabezpieczeniu wszelkich elementów, które nie są przeznaczone do malowania. Zdecydowanie częściej klienci warsztatów samochodowych decydują się na lakierowanie poszczególnych fragmentów nadwozia. Dzieje się tak np. w przypadku aut powypadkowych, do których dokupowane są używane części blacharskie. Element nierzadko występuje w innym wariancie kolorystycznym, co oznacza konieczność pokrycia go odpowiednim lakierem.

W tym zakresie profesjonalne usługi świadczy Krzysztof Smółka, którego firma dla swoich klientów przygotowała rozbudowaną ofertę lakiernictwa samochodowego. Współpraca z nowoczesnymi mieszalniami lakierów daje możliwość perfekcyjnego dopasowania koloru do pożądanej barwy, a tym samym np. uzupełnienie uszkodzonego elementu nadwozia identycznie wyglądającym. Kiedy jeszcze stosuje się w profesjonalnych zakładach mechaniki pojazdowej usługi z zakresu lakiernictwa?

Nadwozie jak nowe

Karoseria pojazdu jest poniekąd jego wizytówką. Wszelkie zaniedbania w jej pielęgnacji oraz niewłaściwa eksploatacja samochodu prowadzą do powstawania m.in. rys czy niewielkich uszkodzeń mechanicznych. W przypadku sporych problemów z danym elementem konieczne jest wykonanie czynności z zakresu blacharstwa samochodowego, jednak wiele nieprawidłowości związanych z nieestetycznym wyglądem karoserii jest w stanie wyeliminować lakiernik. Pomoże on np. z rysami – mogą być one nawet głębokie. W przypadku lakierowania i dokładnego polerowania zostaną całkowicie usunięte, co przywróci doskonały wygląd pojazdowi.

Powłoka lakiernicza może być przez fachowców dodatkowo zabezpieczona warstwami ochronnymi. Wykorzystane do malowania lakiery proponowane przez specjalistów to wysokiej klasy produkty, które gwarantują wieloletnią jakość. Lakierowanie pojazdów sprawdza się jednak nie tylko w przypadku malowania elementów lub całych nadwozi samochodów osobowych i innych nie tylko. To także doskonała metoda na odświeżenie aut kolekcjonerskich i zabytkowych, których lakier z biegiem lat płowieje i traci na jakości. Warto w celu lakierowania zdecydować się na ofertę renomowanego warsztatu, który zrealizuje usługę w sposób profesjonalny i gwarantujący niesamowite rezultaty.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz