Materiał Partnera

Kuchnia projektowana na wymiar? – postaw na jakość materiałów

Kuchnia projektowana na wymiar? – postaw na jakość materiałów

Popularność projektowania wnętrz kuchni przez profesjonalne firmy, które przygotowują spersonalizowane meble na wymiar, nie jest związana tylko z tym, iż chcemy idealnie dopasować szafki i sprzęt AGD do geometrii pomieszczenia, wykorzystując je w pełni. Ważne jest również to, że wiele osób dzięki wyborze takich rozwiązań, stawia na wysoką jakość. Meble kuchenne na wymiar, tworzone według dokładnych wyznaczników klienta, wyróżniają się bowiem znacznie wyższą solidnością, żywotnością, a także pięknem, w porównaniu do zwykłych sklepowych konstrukcji.

Jakość, która ma znaczenie!

Kuchnia to przestrzeń, która nie tylko powinna być ładna, ale także w pełni funkcjonalna. Na nią zaś składają się m.in. dobór mebli idealnie dopasowanych do wzrostu użytkowników, zamontowanie danych elementów – np. obudowanego piekarnika – w odpowiednim miejscu, rozmieszczenie szafek tak, aby nie utrudniały one użytkowania wnętrza nawet niewielkich rozmiarów przez kilka osób jednocześnie, czy także zastosowanie odpowiedniego rodzaju materiałów konstrukcyjnych oraz wykończeniowych. Tworząc kuchnie na wymiar powinno się bowiem stawiać na drewno wysokiej jakości i z odpowiednimi certyfikatami, a także na kamienie naturalne, czy szkło hartowane, mogące stanowić naturalistyczne, bądź bardzo nowoczesne blaty. Tu szczególnie warto zwracać uwagę na parametry techniczne. Mowa o odporności na uszkodzenia mechaniczne, parę wodną, wodę, kwasy i oleje, czy też soki z warzyw i owoców. Dobre jakościowo meble wytrzymają przez długie lata wysokie temperatury, sprzyjając także łatwiejszemu usuwaniu brudu, dzięki zastosowaniu odpowiednich powłok zabezpieczających.

Pamiętaj! Warto przy podejmowaniu współpracy ze studiem mebli kuchennych, zwrócić uwagę, czy przygotowuje ono dla swoich klientów wizualizacje graficzne. Dzisiaj są one w branży ważnym standardem.

Nie tylko meble, ale i sprzęt AGD…

Dobrze zaprojektowania kuchnia, to nie tylko idealne wykorzystanie powierzchni danego pomieszczenia i stworzenie mebli w stylu skandynawskim, rustykalnym, klasycznym, industrialnym, wiejskim, modernistycznym, czy awangardowym. Ważne jest także to, aby cały zestaw idealnie komponował się z osprzętem sieci sanitarnych, a także ze sprzętami AGD. To dlatego dzisiaj, należy podejmować współpracę z pracowniami, które specjalizują się również w dostawach nowoczesnych urządzeń. Przy ich zakupie wraz z meblami na wymiar, istotne jest jednak postawienie, na ich wysoką estetykę, a także poziom energooszczędności. Tym na rynku wyróżnia się m.in. firma EURO KUCHNIE z Białej Podlaskiej, która gwarantuje sprzęty Electrolux, a także proekologiczne zlewozmywaki, baterie, czy rozdrabniacze kuchenne marki Pyramis, która posiada certyfikaty środowiskowe EMAS i ISO 14001, dla wszystkich swoich produktów.

Postaw na innowacyjne rozwiązania

W branży projektowania mebli na wymiar, bardzo liczy się również stosowanie innowacyjnych rozwiązań, podwyższający komfort użytkowania kuchni. Najlepsze pracownie oferują zatem m.in. wysokie jakościowo szafki wiszące, w innowacyjnym systemie CLIMBER. Stanowi go zautomatyzowany front mebla, który wykonany jest ze szklanych paneli. Po uruchomieniu, cały front unosi się ku górze, rozdzielając na mniejsze części, tworzące ciekawą żaluzjową konstrukcję. Ciężko dzisiaj o łatwiejsze otwieranie szafek wiszących. Jeśli interesują Ciebie zatem takie innowacyjne rozwiązania zgłoś się do pracowni EURO KUCHNIE.

Opracowanie:
Biała Podlaska, Sidorska 59
tel. 501 417 077
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz