Materiał Partnera

Kryteria wyboru hotelu na wakacje

Kryteria wyboru hotelu na wakacje

Wakacje to czas, w którym możemy swobodnie zapomnieć o obowiązkach i dać o siebie zadbać innym, korzystając ze wszelkich udogodnień w ośrodku wypoczynkowym, hotelu czy placówce innego typu. Żeby jednak wyjazd nie kosztował nas mnóstwa nerwów, to miejsce, w którym spędzimy wakacje powinno spełniać określone kryteria. W niniejszym artykule przyjrzymy się warunkom, jakie powinien spełnić hotel idealny na wakacje. Zapraszamy do lektury.

Na początek standard

Wiemy już, w jaki rejon chcemy jechać, rozpocznijmy więc proces wyboru od ustalenia standardu hotelu. Ten wyznaczany jest najczęściej przy pomocy hotelowych gwiazdek. O ile za granicą system gwiazdek bywa czasem traktowany nieco dowolnie, o tyle w Polsce posiadanie gwiazdek przepisowo nakłada na hotelarzy obowiązek zapewnienia określonego standardu w placówce. Najpopularniejsze na rynku są placówki 3- i 4-gwiazdkowe, one też zapewniają gościom nie tylko nocleg, ale i szeroko pojętą ofertę dodatkową. Wybierzmy więc hotel, który taką ofertę ma rozbudowaną – informuje nas ekspert z gdańskiego Hotelu Amber. Może to być oferta skierowana do określonej grupy gości, na przykład do rodzin, kobiet czy par, oferta może też polegać na udostępnieniu hotelowego wyposażenia w ramach wykupionego pobytu. Siłownia, basen, sauna, SPA, zabiegi Wellness – takie usługi czynią pobyt atrakcyjniejszym, dlatego lepiej jest wybrać na przykład hotel SPA, niż placówkę bez takich udogodnień.

Lokalizacja ma znaczenie

Położenie hotelu może być jego atutem i kluczem do sukcesu lub przyczynkiem do braku popularności. Zdarza się nawet, że dobrze zlokalizowany hotel ma słabszą ofertę od innych, bo atrakcje zapewnia gościom samo jego położenie, stąd zasadny jest argument, żeby przyglądać się również ofercie dodatkowej placówek. Ale co właściwie oznacza dobrze zlokalizowany hotel? Odpowiedzią są… potrzeby gości. Dla jednych będzie to hotel nad morzem, bezpośrednio przy plaży, dla innych hotel w centrum Gdańska, skąd blisko do zabytków, restauracji, muzeów, galerii i innych rozrywek kulturalnych, ale również do sklepów spożywczych, lekarza czy do apteki. Wybierając hotel pomyślmy o tym, jak chcemy spędzać wakacje i które z aktywności mają dla nas największe znaczenie, zwróćmy też uwagę na dostępność niezbędnych nam usług w okolicy.

Dogodna lokalizacja to również łatwość dojazdu do placówki. Dobrze, jeśli można zrobić to nie tylko przy pomocy samochodu (który jest gdzie zaparkować w bezpiecznych warunkach na czas całego pobytu), ale również i przy pomocy środków komunikacji zbiorowej (często najszybszej formie transportu) czy nawet pieszo. Dzięki temu nie będziemy musieli podróżować wszędzie prywatnym wozem, a to zawsze dodatkowo zmniejsza koszty pobytu.

Opcje dodatkowe

Co jeszcze liczy się podczas wybory hotelu na wakacje? Sprawdzajmy wszelkie opcje dodatkowe, a wątpliwości wyjaśniajmy od razu, najlepiej poprzez bezpośredni kontakt z obsługą hotelu. Warto sprawdzić, czy w hotelu wyżywienie jest w standardowej ofercie, czy jest restauracja, na jakiej zasadzie wydaje się posiłki, czy możliwe jest zjedzenie ich poza porami serwowania lub dostarczenie na prośbę do pokoju hotelowego? Informacje te będą szczególnie przydatne dla gości planujących wyjazd na wakacje z dziećmi. Grupa ta powinna posiąść także wiedzę, czy dany hotel ma wyznaczoną przestrzeń dla najmłodszych, zarówno na powietrzu, jak i pod dachem, czy może zapewnić pociechom jakieś formy zorganizowanej opieki (na przykład usługi animatora), do tego czy oferuje dostęp do internetu, zorganizuje wycieczki, gry i zabawy etc. Dobrze jest wreszcie dowiedzieć się również o warunki dołożenia dostawki do pokoju, częstotliwość sprzątania i wymiany pościeli, możliwość pobytu ze zwierzęciem itp.  

Opinie innych gości są dobrą podpowiedzią

Na koniec sprawdźmy kwestię wizerunku hotelu w internecie. Przeszukajmy popularne portale podróżnicze i rezerwacyjne, szukajmy opinii gości (pamiętając, że chętniej podzielą się tymi negatywnymi), przyjrzyjmy się metodom reagowania obsługi oraz sposobowi komunikacji z internautami – można w ten sposób wiele wywnioskować o jakości obsługi gości i metodach radzenia sobie z pojawiającymi się problemami przez personel placówki. Dobry hotel radzi sobie w każdej, nawet trudnej sytuacji, nie ukrywa też opinii negatywnych, które przecież bardzo uwiarygodniają daną placówkę. Podsumowując – mając tak zgromadzoną wiedzę możemy przystąpić do rezerwacji hotelu na wakacje.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz