Materiał Partnera

Korzyści płynące z instalacji gazowej w samochodzie

Korzyści płynące z instalacji gazowej w samochodzie

Trudno sobie wyobrazić komfortowe życie bez własnego pojazdu. W obecnych czasach mnóstwo czasu spędzamy „za kółkiem”, a samochód stał się naszym drugim domem. Dzięki niemu nie musimy korzystać z niewygodnej komunikacji miejskiej i wszędzie dojedziemy w komfortowych warunkach. Niestety – intensywne użytkowanie auta znacząco uszczupla domowy budżet. Nic więc dziwnego, że kierowcy, którzy szukają mądrych oszczędności, coraz chętniej decydują się na montaż instalacji gazowej. Jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Nie ulega wątpliwości – instalacja gazowa pozwala na spore oszczędności. Zastanawiasz się, czy warto w nią zainwestować? Przedstawiamy korzyści wynikające z użytkowania samochodu na gaz.

Oddech dla domowego budżetu

Oszczędności to najczęstsza motywacja, która przyczynia się do montażu instalacji gazowej przez kierowców. Gaz kosztuje zdecydowanie mniej niż benzyna, dzięki czemu możemy poprawić swoją sytuację finansową, zwłaszcza gdy dużo podróżujemy. Pamiętajmy, żeby montaż instalacji gazowej zlecić fachowcom, którzy cieszą się uznaniem klientów jak firma Auto-Gaz-Mechanika w Warszawie. Specjaliści sprawnie założą zbiornik na gaz, który najczęściej montowany jest w bagażniku. W ofercie firmy znajdują się wysokiej klasy wtryskiwacze gazowe, które wyróżniają się niezawodnością. Ponadto wszystkie samochody wyposażane są przez pracowników firmy w przełączniki benzyna – gaz.

Większy zasięg

Kolejnym atutem instalacji LPG jest fakt, że zyskujemy dodatkowy zbiornik paliwa, dzięki temu możemy podróżować zdecydowanie dłużej – gdy wyczerpiemy zapas gazu, bez trudu przełączymy się na drugi zbiornik z benzyną. Oznacza to, że pokonamy znacznie większą odległość bez potrzeby postoju na tankowanie.

Ogólnodostępność

Instalacja LPG może być zamontowana w niemalże każdym samochodzie, a gaz cieszy się tak dużą popularnością, że stacje paliw z LPG są niezwykle powszechne i na pewno nie będziemy mieć problemu z uzupełnieniem zbiornika. Warto także zaznaczyć, że gaz wydziela dużo mniej spalin niż inne rodzaje paliwa, dlatego jest to świetnie rozwiązanie dla osób, którym kwestie związane z ekologią nie są obojętne.

Montaż instalacji gazowej to świetnie rozwiązanie dla osób, które pragną przemieszczać się w bardziej ekonomiczny sposób i szukają realnych, mądrych oszczędności. Jednak na tym nie kończą się atuty pojazdów na gaz. Warto podkreślić, że jest to opcja ekologiczna oraz gwarantująca dłuższe podróżowanie bez konieczności tankowania – wszystko dzięki dwóm zbiornikom paliwa. Pamiętajmy, żeby montaż instalacji gazowej wykonywać u sprawdzonego mechanika, który cieszy się uznaniem i zaufaniem kierowców.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
02.08.2018
Chyba główną zaletą jazdy na lpg jest jego cena. Pół roku temu zdecydowałem się na montaż instalacji BRC. Na chwilę obecną oszczędności z jazdy zwróciły mi koszta montażu. Teraz już tylko oszczędności pozostały.