Materiał Partnera

Konstrukcje stalowe jako elementy sygnalizacji alarmowania pożaru

Konstrukcje stalowe jako elementy sygnalizacji alarmowania pożaru

Pożar może pojawić się w każdym budynku, nie tylko drewnianym. Hale, magazyny, centra handlowe, zakłady przemysłowe oraz inne obiekty, które są zagrożone pożarem wysokich temperatur, muszą być odpowiednio zabezpieczane.  Firma Alins specjalizuje się w projektowaniu, wykonawstwie oraz obróbce elementów i konstrukcji stalowych na potrzeby ochrony przeciwpożarowej obiektów. W ofercie firmy znajdują specjalnie zaprojektowane konstrukcje stalowe, które mogą zapobiegać powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożaru. Są to między innymi mieszalniki do gazów gaśniczych, podesty przeciwpożarowe, szafy gaśnicze czy zbiorniki wody demineralizowanej.

Mieszalniki gazów gaśniczych

Mieszalniki gazów służą do łączenia różnych typów gazów tak, aby ich efektywność była jak największa. W przypadku gazów gaśniczych są to gazy obojętne, gazy chlorowcopochodne węglowodorów oraz dwutlenek węgla. Mieszalniki są wyposażone w systemy do sterowania proporcjami, dzięki czemu skład mieszanki zawsze jest taki sam. Gazy gaśnicze wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie nie można użyć z wody, proszku czy piany gaśniczej.

Podesty przeciwpożarowe

Podesty przeciwpożarowe umożliwiają gaszenie pożaru z wysokości. W zależności od zamówienia istnieje możliwość wykonania podestów stałych bądź ruchomych. Podest jest urządzeniem dźwigowym składającym się z wysięgnika oraz z platformy roboczej, która umożliwia podnoszenie osób oraz sprzętu.

Szafy gaśnicze

Szafy gaśnicze służą do zabezpieczania sprzętu gaśniczego i przeciwpożarowego. W szafach gaśniczych umieszczane są gaśnice, zawory hydrantów, koce ratunkowe, a nawet kompletne centra pianotwórcze. Firma Alins wykonuje stalowe szafy gaśnicze na indywidualne zamówienie.

Jeśli szukają Państwo konstrukcji i elementów stalowych wraz z dokumentacją techniczną i konstrukcyjnej elementów oferta firmy Alins jest właśnie dla Was.  Alins to nie tylko konstrukcje stalowe, ale też elementy do pojazdów szynowych i elementy z tworzyw sztucznych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz