Materiał Partnera

Szerokie zastosowanie konstrukcji stalowych w budownictwie

Szerokie zastosowanie konstrukcji stalowych w budownictwie

Stal to materiał konstrukcyjny, który znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Wykonywane z niej są zarówno wielkie hale produkcyjne, jak i artystyczne meble w industrialnym stylu. Jej atrakcyjność wynika przede wszystkim z właściwości stali, do których zaliczyć należy przede wszystkim wytrzymałość i plastyczność. Ważna jest tu też ciągliwość, czyli zachowanie właściwości pod wpływem obróbki.

Konstrukcje stalowe w budownictwie

Głównym zastosowaniem stali w budownictwie są wykorzystywane w przemyśle konstrukcje stalowe. Ich stawianiem oraz innymi usługami spawana i z zakresu ślusarstwa artystycznego zajmuje się firma Sparkz.

Są to przede wszystkim hale przemysłowe, pawilony handlowe i usługowe, hale magazynowe oraz namiotowe. Ich budowa jest stosunkowo szybka, co znacząco przyspiesza cały proces realizacji inwestycji budowlanej. Ponadto są to też konstrukcje lekkie, ale wytrzymałe. Stal wykorzystywana jest ponadto  w zadaszeniach i podestach. Wiaty stalowe znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale i innych sferach.

Ważnym elementem konstrukcji o charakterze przemysłowym będą pomosty techniczne oraz schody przemysłowe. Te elementy również wykonywane są ze stali, podobnie jak balustrady, ogrodzenia i bramy. W przypadku tych ostatnich coraz częściej wybieramy te wykonane na zamówienie przez firmę zajmującą się spawalnictwem, niż kupujemy kompletny system w sklepie.Stal w pomieszczeniach

Ze względu na swoją nowoczesną formę stal chętnie wykorzystywana jest jako materiał do wyrobu mebli industrialnych. Łączą w sobie surowość, trwałość oraz stylowość, a dodatkowo też oryginalność, jeżeli zdecydujemy się zlecić wykonanie mebli loftowych na wymiar. Ze stali konstruowane są przede wszystkim regały oraz biurka industrialne.

Jednak ten surowy styl nie jest jedyną możliwością. Ze stali wykonywane są też eleganckie meble glamour. Tu dużą popularnością cieszą się niskie stoliki stalowe.

Metal znajduje zastosowanie we wnętrzach firm czy lokali gastronomicznych. Wyjątkowego charakteru dodają stalowe elementy wykończenia restauracji lub baru. A wykonany z tego materiału stół konferencyjny na pewno wytrzyma wiele lat. Konstrukcje stalowe mogą przybierać najróżniejsze formy – od minimalistycznych, surowych form przywodzących na myśl fabryki Nowego Jorku do misternie zdobionych dekoracyjnych mebli i ozdób wnętrza. Niezmienna pozostaje wysoka jakość i żywotność stalowych wyrobów.

Nim jednak stal na stałe zagościła w naszych mieszkaniach, wykonywane z niej były meble warsztatowe. Nadal jest ona w tym celu wykorzystywana – z tych samych powodów co w pozostałych przypadkach, czyli trwałość i wytrzymałość.

Opracowanie:
Siedlce, Piaski Zamiejskie 137
tel. 518 654 131
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz