Materiał Partnera

Kompleksowa opieka zdrowotna i pielęgnacyjna nad Twoim pupilem

Kompleksowa opieka zdrowotna i pielęgnacyjna nad Twoim pupilem

Każdy właściciel czworonogów powinien zadbać o to, aby współpracować z dobrym weterynarzem. Niestety większość osób przy jego wyborze kieruje się albo najniższą ceną, albo najmniejszą odległością od miejsca zamieszkania. Taka strategia może być niekorzystna dla zdrowia naszego czworonoga. Mnogość różnych chorób, które mogą rozwijać się w trakcie życia zwierzaka, jest olbrzymia. Wymaga to konsultowania się z doświadczonymi weterynarzami.

Wybierz ośrodki weterynaryjne o wielu poradniach leczniczych

Przy wyborze odpowiedniego ośrodka weterynaryjnego, należy określić zakres jego działań. Najlepsze placówki oferują zarówno profilaktykę zdrowotną zwierząt, jak i ich stałe bądź doraźne leczenie. Na profilaktykę składają się między innymi szczepienia, odrobaczanie, usuwaniem ektopasożytów, czy też z ustalaniem diety oraz leków dla pupila – istotna jest również pomoc geriatryczna starszym zwierzakom, które wymagają specjalnego traktowania. Jeśli chodzi zaś o leczenie kotów, czy też psów, warto wybierać lecznice dla zwierząt, które posiadają w swoich strukturach wszystkie z możliwych poradni – te zaś powinny być wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, a także muszą zapewniać odpowiednie standardy sterylność. Olbrzymim doświadczeniem, szerokim wyspecjalizowaniem, a także miłością do czworonogów wyróżniają się specjaliści Przychodni Weterynaryjnej Trzech Diamentów, która prowadzona jest w Bielsko-Białej. To tam znajdują się m.in. poradnie lecznicze dermatologiczna, parazytologiczna, pulmonologiczna, urologiczna, okulistyczna,  stomatologiczna, neurologiczna, onkologiczna, kardiologiczna, czy laryngologiczna. W takich ośrodkach wykonywana jest również pełna diagnostyka obrazowa i laboratoryjna, a także działania związane z chirurgią weterynaryjną.

Usługi dodatkowe – ocena jakości placówki

Usługi dodatkowe świadczone przez daną lecznicę dla zwierząt, mogą być ważnym punktem przy ocenie jakości danej placówki. Najlepsze z nich podążając na najbardziej restrykcyjnymi normami, a także światowymi standardami, oprócz samego leczenia oraz profilaktyki zdrowotnej, oferują także przygotowywanie paszportów dla zwierząt, ich chipowanie, a także pielęgnowanie. Mowa tutaj o usługach związanych z fryzjerstwem psów i kotów oraz opieką nad pupilami, w przypadku konieczności pozostawienia go w specjalistycznym hotelu. Te działające przy ośrodkach weterynaryjnych wyróżniają się swoimi najwyższymi standardami – opieką nad pupilami zajmują się wyspecjalizowani pracownicy, o odpowiedniej wiedzy, a zwierzę ma zapewniony komfort zarówno jeśli chodzi o przestrzeń życia, jak i o indywidualnie przygotowany dla niego pokarm. Dobry ośrodek weterynaryjny zaproponuje również właścicielom zwierzaków odpowiednie produkty spożywcze oraz pielęgnacyjne, w ramach prowadzonego sklepu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz