Materiał Partnera

Klinika Żbik – gabinet weterynaryjny z profesjonalnym wyposażeniem i laboratorium diagnostycznym

Klinika Żbik – gabinet weterynaryjny z profesjonalnym wyposażeniem i laboratorium diagnostycznym
Przez wiele lat swojej działalności, klinika Żbik została wyposażona w szczegółowe i innowacyjne sprzęty diagnostyczne, które pozwalają na szybkie wykrycie niebezpiecznych chorób oraz urazów. Klienci jeszcze tego samego dnia otrzymują profesjonalną diagnozę swojego pupila oraz wyniki badań laboratoryjnych! Jakie pracownie i sprzęty znajdują się w otwockim gabinecie weterynaryjnym?

Laboratorium diagnostyczne

Jedną z największych zalet kliniki weterynaryjnej Żbik jest prywatne laboratorium diagnostyczne, znajdujące się na miejscu. Dzięki temu wszystkie badania krwi mogą zostać wykonane jeszcze tego samego dnia. Jest to przydatne szczególnie w przypadku zwierząt w bardzo złym stanie, kiedy liczy się każda godzina, aby uratować ich życie.

Laboratorium diagnostyczne składa się z elementów, takich jak:

  • urządzenia chłodnicze;
  • urządzenia grzewcze;
  • akcesoria do przygotowywania prób;
  • profesjonalny sprzęt do badania właściwości i uzyskiwania wyników;
  • urządzenia do sterylizacji i oczyszczania.

W klinice istnieje możliwość wykonania morfologii i biochemii krwi, badań serologicznych, a także szczegółowej analizy moczu i kału.

Wysokiej jakości sprzęty

Właściwą diagnostykę mogą zagwarantować tylko profesjonalne sprzęty, które są najwyższej jakości. Znajdujący się w klinice ultrasonograf daje wyjątkowo wyraźny obraz, dzięki czemu łatwo odnaleźć chorobotwórcze twory i ubytki w tkankach. Również podczas USG ciążowego można określić nie tylko występowanie płodów, ale również bez problemu je zmierzyć czy też policzyć ich ilość. Jest to szczególnie ważne w przypadku ras, u których porody przebiegają w sposób trudny i inwazyjny dla samicy.  W razie jakichkolwiek problemów (np. gdy młode są zbyt duże w stosunku do kanału rodnego) weterynarz może zlecić bezpieczne cesarskie cięcie.

Pracownia radiologiczna

Pracownia radiologiczna jest miejscem, w które wyposaża się bardzo mało gabinetów weterynaryjnych, głównie ze względu na kosztowność sprzętów oraz odpowiednią budowę pomieszczenia. Specjaliści z kliniki Żbik, przypominają, że wykonywanie badań RTG powinno odbywać się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Prześwietlanemu zwierzęciu nie mogą asystować osoby poniżej 18 roku życia oraz kobiety w ciąży. Konieczne jest też nałożenie na siebie odpowiednich fartuchów ochronnych. Pracownia radiologiczna umożliwia diagnozowanie różnego rodzaju wad postawy, złamań i urazów kości, a także chorób takich, jak nowotwory lub innego rodzaju niepokojące nieprawidłowości w tkankach. Wyniki badania RTG uzyskuje się w wersji klasycznej fotografii oraz formie cyfrowej, która jest przekazywana właścicielowi zwierzęcia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz