Materiał Partnera

Kiedy warto zdecydować się na spedycję kolejową?

Kiedy warto zdecydować się na spedycję kolejową?

Transport kolejowy rożnego rodzaju towarów staje się coraz bardziej popularny ze względu na wiele czynników. Przede wszystkim jest on tańszy od lotniczego oraz drogowego i szybszy od morskiego. Firmy, oferujące spedycję kolejową, zapewniają swoim klientom pełen serwis od drzwi do drzwi, kompleksową obsługę celną oraz obsługę terminalową wraz z dostawą pod wskazany adres. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na spedycję kolejową.

Planując transport towarów, powinniśmy wziąć pod uwagę klika podstawowych kryteriów, takich jak odległość do pokonania, masa ładunków oraz regularność dostaw. Zazwyczaj to właśnie one przesądzają o wyborze transportu kolejowego w miejsce morskiego, lotniczego czy drogowego. Sprawdź, dlaczego.

Niższe koszta

Przede wszystkim transport kolejowy jest bezpieczniejszy, a także eliminuje problem z dostępnością samochodów. Pociągi nie stoją w korkach, ponadto system logistyczny, związany z tego typu transportem, umożliwia dowóz w jednym czasie całego ładunku. Przy regularnych połączeniach bowiem, możliwa jest dostawa od 150 do 200 kontenerów tygodniowo, co przekłada się bezpośrednio na mniejsze koszty.

Ekologia

Spore znaczenie ma także ekologia. Transport kolejowy, w przeciwieństwie do drogowego, nie zanieczyszcza środowiska i nie wpływa na gorszy stan jakości powietrza. Dzięki temu firmy, wykorzystujące ten model transportu, przyczyniają się do poprawy jakości powietrza, a jednocześnie uatrakcyjniają swój wizerunek.

Warto zatem zdecydować się na ten rodzaj transportu, jeśli zależy nam na obrazie firmy, dbającej o ekologiczny wizerunek.  

Długie dystanse

Spedycja kolejowa to idealne rozwiązanie przede wszystkim na długie dystanse. Ciekawą propozycję w tym zakresie ma dla swoich klientów firma logistyczna Diera. Oferuje ona transport kolejowy z Chin do Polski, proponując regularne i bezpośrednie połączenia z miast takich jak Changsha, Chengdu, Chongqing, Hefei, Suzhou, Yiwu, Wuhan, Zhengzhou. Transport taki zajmuje od 12 do 18 dni.

Warto zdać sobie sprawę, że o rentowności transportu kolejowego na długich dystansach przesądza fakt, iż operatorzy logistyczni, aby jak najbardziej ograniczyć koszta, połączyli przewozy importowe z eksportowymi, redukując tym samym ilość kontenerów, które wracają do portu puste.

Pamiętajmy także, że transport kolejowy daje duże możliwości w zakresie przewożonych ładunków; firmy spedycyjne obsługują bowiem zazwyczaj pełne kontenery (FCL) – 40 ft i 20 ft (w parach) oraz doładunki (LCL).

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz