Artykuł sponsorowany

Kiedy warto udać się do psychoterapeuty? Sprawdź, w czym pomoże Ci Ośrodek Psychoterapii i Psychologii Klinicznej mgr Teresy Gałązki-Bazydło?

Kiedy warto udać się do psychoterapeuty? Sprawdź, w czym pomoże Ci Ośrodek Psychoterapii i Psychologii Klinicznej mgr Teresy Gałązki-Bazydło?

Czasami zdarzają się na różnych etapach naszego życia sytuacje, które nas przerastają i powodują rozmaite problemy dotykające sfery naszej psychiki. Objawy i stopień przykrych dolegliwości mogą być przeróżne. Najważniejszą jednak kwestią jest nie poddawać się i z nadzieją szukać specjalistycznej pomocy, bo często z tego typu problemami niestety nie jesteśmy sami w stanie sobie pomóc. Z pomocą na szczęście przyjdzie psychoterapia, taka jak oferowana w Ośrodku Psychoterapii i Psychologii Klinicznej mgr Teresy Gałązki-Bazydło. Jak rozpoznać symptomy mówiące, że może lub na pewno warto już sięgnąć po tego rodzaju pomoc?

Na czym polega psychoterapia?

Psychoterapia to metoda leczenia zdrowia psychicznego, która skupia się na pomaganiu ludziom w zrozumieniu swoich myśli, uczuć i zachowań. Polega na rozmowie z wykwalifikowanym terapeutą podczas sesji indywidualnych lub grupowych, aby pomóc zidentyfikować i przepracować problemy, które powodują niepokój. Ma na celu pomóc pacjentowi dojść do źródeł problemu i przepracować traumy — szczególnie te z dzieciństwa, ponieważ mają one fundamentalny wpływ na konstrukcję i kondycję psychiczną pacjenta w jego dorosłym życiu. Proces ten następuje poprzez przyjrzenie się owym źródłom i traumom, refleksję nad nimi, połączenie faktów, odpowiednie przeżycie i konfrontacja ze swoim emocjami oraz odzyskanie właściwego i prawdziwego spojrzenia na siebie, swoje życie i innych, a tym samym nauczenie się właściwych, zdrowych zachowań, reakcji oraz relacji.

Niepokojące objawy

Objawy, które powinny nas skłonić do poważnego zastanowienia się nad podjęciem psychoterapii są:

  • rozmaite problemy emocjonalne np. zmienne nastroje, silne lęki, nadmierne obwinianie się, problemy z kontrolowaniem złości, nadpobudliwość, reagowanie na wyrost

  • zaniżone poczucie własnej wartości

  • uczucie chronicznej lub nawracającej pustki

  • problemy z akceptacją siebie i swojego ciała

  • problemy w relacjach z ludźmi- szczególnie bliskimi

  • przerastające problemy np. doświadczanie przemocy domowej, odrzucenie lub inne przebyte traumy

  • postawa unikowa

  • długotrwała bezsenność i koszmary nocne

Kiedy terapia jest konieczna?

Czasami czas, zapewnienie komfortowych warunków bytowych i spokoju oraz wsparcie bliskich może wystarczyć. Jednak przy głębszych problemach natury psychicznej to niestety za mało. W przypadku takich zaburzeń jak między innymi choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzenia osobowości, silna i długotrwała depresja, Zespół Stresu Pourazowego pomoc psychoterapeuty będzie konieczna i raczej długoterminowa. Pamiętajmy jednak, że wszystko jest do zrobienia. jeśli tylko w pełni zaangażujemy się w pracę terapeutyczną, zdobędziemy się na zaufanie do psychoterapeuty i okaże się on osobą kompetentną. Nie można też zrażać się trudnościami wynikłymi po drodze, ponieważ trzeba się przygotować na to, iż terapia (szczególnie długoterminowa) może być często trudnym i wymagającym doświadczeniem, ale przynosi wymierne efekty.

Początki Ośrodka Psychoterapii i Psychologii Klinicznej prowadzonego przez mgr Teresę Gałązkę-Bazydło sięgają 1999 roku, co oznacza, że na przestrzeni ponad dwóch dekad zespół tegoż ośrodka zdobył ogromne doświadczenie w dziedzinie psychoterapii. Miejsce to oferuje wiele rodzajów pomocy psychologicznej i terapeutycznej, dzięki czemu jest w stanie sprostać różnorodnym problemom życiowym i psychicznym swoich pacjentów. W ofercie ośrodka znajdują się m.in. konsultacje psychologiczne, konsultacje psychiatryczne, sesje terapeutyczne oraz wsparcie dla osób borykających się z problemami emocjonalnymi lub psychicznymi.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz