Materiał Partnera

Kiedy może przydać się pomoc adwokata?

Kiedy może przydać się pomoc adwokata?

Wiele osób nie wie dokładnie, jakie są zadania adwokata i zawód ten kojarzy im się tylko z prowadzeniem spraw sądowych oraz mediacjami w trakcie rozwodu. W rzeczywistości jednaj z pomocy adwokata korzystać można znacznie częściej, niż nam się to wydaje! Sprawdź, w jakich sytuacjach skorzystanie z pomocy adwokata może okazać się doskonałym pomysłem.

Zadania adwokata

Ogólnie ujmując, do kancelarii adwokackiej należy zgłosić się wtedy, kiedy:

  • potrzebujemy porady prawnej od specjalisty,

  • chcemy otrzymać opinię prawną w trudnej sprawie,

  • potrzebujemy obrońcy w sprawach karnych lub skarbowych,

  • jesteśmy w trakcie rozwodu,

  • potrzebujemy pomocy podczas spraw cywilnych.

Życie potrafi zaskakiwać i okazać się może, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy adwokata, znajdujemy się wielokrotnie. Nie ze wszystkimi sprawami jesteśmy bowiem w stanie poradzić sobie sami - doskonała znajomość prawa wymaga dużo nauki i doświadczenia, a nie każdy ma czas na studiowanie przepisów w kryzysowej sytuacji. Nie może umknąć naszej uwadze fakt, że przepisy prawa często pozostawiają szerokie pole do interpretacji, a często sami urzędnicy nie stosują się do nich do końca - pomoc specjalisty może okazać się konieczna w sytuacji, kiedy mamy przed sobą bardzo trudne sprawy.

Jak mówi nam specjalista z kancelarii Zygmunt Iwaszkiewicz Adwokat Kancelaria adwokacka, w trakcie rozprawy sądowej adwokat nie tylko zajmie się naszą sprawą, ale jego obecność niejednokrotnie pomaga opanować zdenerwowanie. Adwokat wyjaśni także po rozprawie zawiłe kwestie prawne i wyjaśni wyrok sądu. W trakcie rozpraw rozwodowych adwokat jest mediatorem, który z boku i na spokojnie patrzy na daną sprawę, dzięki temu jest w stanie zaproponować korzystne dla obydwu stron rozwiązania, a w razie potrzeby walczyć o majątek swojego klienta lub klientki.

Cechy dobrego adwokata

Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry adwokat, któremu możemy na pewno zaufać? Z pewnością powinien on:

  • być dobrym mówcą - umiejętność komunikacji jest dla adwokata kluczowa, szczególnie kiedy musi przemawiać przed sądem;

  • umieć słuchać i szybko analizować informacje - szczególnie podczas sprawy sądowej adwokat musi być skupiony, słuchać i szybko analizować sytuację, aby w razie czego móc zareagować;

  • adwokat musi być lojalny w stosunku do swojego klienta - zadaniem prawnika jest ochrona interesów klienta, nie może przekazywać informacji na temat sprawy niepowołanym osobom czy współpracować z adwokatem drugiej strony.

Znalezienie dobrego, godnego zaufania adwokata jest bardzo ważne. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że sprawa zostanie załatwiona z należytą starannością i dokładnością.

Opracowanie:
Dzierżoniów, Nowa 1 b/1
tel. 74 831 07 88
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz