Artykuł sponsorowany

Jakie zajęcia dodatkowe oferują żłobki?

Jakie zajęcia dodatkowe oferują żłobki?

Wybierając odpowiednie miejsce dla dziecka, warto będzie zadbać o zajęcia dodatkowe w żłobku. Wynika to w głównej mierze z tego faktu, że odpowiednio dobrane zajęcia przełożą się bezpośrednio na lepszy rozwój samego dziecka. Warto więc nieco przyjrzeć się temu tematowi, dlatego też w poniższym wpisie prezentujemy kilka związanych z tym przydatnych informacji.

Podstawowe kwestie

Bez zbędnego przedłużania, przejdźmy od razu do poszczególnych przykładów zajęć dodatkowych, które to mogą okazać się szczególnie atrakcyjne dla naszych dzieci. Tutaj, grupa zajęć dodatkowych może uwzględniać chociażby zajęcia muzyczno-ruchowe, które to dodatkowo wykorzystują chustę animacyjną Klanza. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że tego rodzaju zajęcia pomagają dziecku wejść w grupę, motywują je do takiego działania, a także w efekcie pozwalają się integrować. Co więcej, tego typu zajęcia okazują się przydatne również z tego względu, że dziecko za ich sprawą pokonuje niejako lęk, jaki to może narastać w momencie ścierania się z nowymi sytuacjami. Oczywiście, nie można też zapomnieć o pobudzaniu dziecka do zarówno podejmowania się aktywności, jak i korzystania ze swojej wyobraźni.

Zdecydowanie nie jest to jednak wszystko, na co można postawić w przypadku zajęć dodatkowych w żłobku. Szczególnie ciekawe rozwiązanie może bowiem stanowić aktywizowanie dzieci przy wykorzystaniu tak zwanych zabaw paluszkowych oraz zabaw dźwiękonaśladowczych. Dodatkowo, dobrym pomysłem w tym zakresie mogą być również dziecięce masażyki w zgodzie z metodą prof. Marty Bogdanowicz. Na salach żłobkowych możemy często spotkać się z historyjkami, które to uwzględniają wyrazy dźwiękonaśladowcze w postaci szumu wiatru czy też chociażby kapania deszczu. Tego typu zajęcia pozwalają na stymulowanie dziecka do ruchu, co w efekcie przekłada się na zwiększoną wrażliwość na różnicowanie poszczególnych bodźców, a także kształtowanie świadomości własnego ciała.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wyżej wymienione przykłady to część tego, o czym warto wspomnieć w ramach tego wpisu. Zanim jednak przejdziemy do kolejnych kwestii, pragniemy zaznaczyć, że poszczególne informacje związane z tym tematem udało nam się uzyskać dzięki konsultacji ze specjalistami z prywatnego żłobka Kolorowy Domek. I tak, zajęcia dodatkowe w żłobku mogą uwzględniać także wykorzystywanie metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W tym przypadku, do czynienia mamy z systemem bardzo prostych ćwiczeń, które mają na celu wspieranie rozwoju psychomotorycznego u dzieci. Jak wiadomo, rozwój sprawności ruchowej czy też budowanie poczucia własnej siły lub sprawności okażą się dla dziecka bardzo przydatne. Co więcej, zajęcia tego typu pozwalają również na usprawnianie motoryki.

Oprócz tego, zajęcia dodatkowe mogą obejmować również zajęcia logopedyczne, które to są dodatkowo wzbogacone o elementy integracji sensorycznej. Oczywiście, same zajęcia logopedyczne w sobie stanowią dość standardowy rodzaj zajęć w żłobkach, dlatego też szczególnie interesujące rozwiązanie stanowi tutaj dodatek w postaci elementów integracji sensorycznej. Za sprawą tego rodzaju elementów dzieci mogą obserwować, słuchać, badać dotykiem, a nawet węchem oraz smakiem. Zastosowanie zróżnicowanych ćwiczeń przy użyciu wielu materiałów oraz faktur znacznie pobudza zmysły oraz rozbudza ciekawość poznawczą.

To nie wszystko

Na koniec, w temacie zajęć dodatkowych w żłobku dobrze będzie wspomnieć krótko jeszcze o udziale rytmiki. Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że w przypadkach wielu tego rodzaju placówek możemy napotkać tego typu zajęcia, ale jednak mimo wszystko nie zawsze tak jest. Warto więc wiedzieć, że rytmika może okazać się szczególnie przydatna w rozwoju dziecka ze względu na fakt, że poprzez śpiewanie, granie na instrumentach oraz wystukiwanie rytmu dochodzi do pobudzenia dziecięcej wyobraźni oraz oczywiście do rozwoju poczucia rytmu. Podsumowując, poszukując dobrego żłobka, zdecydowanie warto będzie sprawdzić ofertę pod kątem wymienionych w tym wpisie zajęć.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz