Materiał Partnera

Właściwy rozwój i niezbędna opieka dla dzieci

Właściwy rozwój i niezbędna opieka dla dzieci

Jednym z największych zmartwień wszystkich rodziców jest konieczność poradzenia sobie z czasem, w którym w końcu muszą przyzwyczaić się do chwilowych rozstań ze swoją pociechą. Wielu opiekunów początkowo przechodzi ten okres wyjątkowo ciężko, starając się uporać z nową sytuacją, który bywa niełatwa zarówno dla jednej jak i drugiej strony. Rozstanie na czas pobytu rodzica w pracy, mimo wszystko często łatwiej przychodzi dziecku, które odpowiednio zaopiekowane radzi sobie z nową sytuacją, a przy tym rozwija nowe umiejętności przebywając w nowym środowisku, które dostarcza mu nowych bodźców. Jak wygląda złoty środek, który wpływa zarówno na komfort dziecka, jak i rodzica?

Powrót do pracy i konieczność rozłąki

Jednym z najcięższych okresów wspólnego życia dziecka z rodzicem, jest konieczność pierwszej rozłąki. Najczęściej czas ten przypada w okresie, w którym rodzic postanawia, bądź niezależnie od własnych preferencji zostaje zmuszony do powrotu do pracy. Tym samym konieczne jest pogodzenie się z faktem czasowej rozłąki z własnymi pociechami. Wydawać by się mogło, że czas ten najmocniej doskwiera właśnie dzieciom, jednak doświadczenie pedagogów i opiekunów z niepublicznego żłobka Kolorowy Domek pokazuje, że rodzice przeżywają to doświadczenie często znacznie trudniej. Pierwszy okres rozłąki bywa niezwykle trudny, ponieważ zawarta między rodzicami a dziećmi więź zdążyła w okresie niemowlęcym nabrać niezwykle silnych powiązań.

Recepta na maksymalne zniwelowanie stresu

Trudny zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów czas nie musi koniecznie oznaczać problemów wynikających z rozstania i rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Przedstawiciele żłobka Kolorowy Domek potrafią w niezwykle skuteczny sposób zaradzić problemom związanym z rozłąką. Przede wszystkim doświadczenie opiekunów, ich właściwe i ciepłe podejście do dzieci w każdym wieku jest odpowiedzią na ukojenie nerwach zarówno jednej, jak i drugiej strony. Otoczenie dzieci właściwą troską, opieką, pomocą, a przede wszystkim ciepłem, to korzyści nie tylko dla samych dzieci, które automatycznie lepiej dostosowują się do zaistniałej sytuacji. Widoczna właściwa opieka nad dzieckiem, to również jasny komunikat dla rodzica – dziecko pozostaje pod najlepszą opieką w czasie nieobecności rodziców, którzy w tym czasie mogą spokojnie oddać się obowiązkom służbowym. Mało liczne grupy powalają na zaspokojenie potrzeb każdego dziecka indywidualnie, według poszczególnych preferencji.

Opracowanie:
Poznań, Ułańska 15 lok. 64
tel. 793 607 460
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz