Artykuł sponsorowany

Jakie są zalety masażu Kobido? - wyjaśnia kosmetolog Agnieszka Ziółkowska z salonu Galeria Urody

 Jakie są zalety masażu Kobido? - wyjaśnia kosmetolog Agnieszka Ziółkowska z salonu Galeria Urody

Masaż Kobido w ostatnim czasie zyskał ogromną popularność, szczególnie wśród kobiet. Jest to rodzaj masażu wykonywanego również w Salonie kosmetyczno - fryzjerskim Galeria Urody w Gdańsku. Masaż Kobido jest określany mianem niechirurgicznego liftingu twarzy, który pozwala na wygładzenie zmarszczek, poprawę jakości oraz jędrności skóry. Jak wygląda masaż i jakie są jego zalety, dowiesz się z tego artykułu.

Odpowiednia technika masowania

Masaż Kobido ma swoje korzenie w Japonii i uznawany jest za sztukę, ponieważ wszystkie ruchy, jakie są wykonywane, łączą się w rytuał. Masaże wykonywane w większości gabinetów urody działają tylko na powierzchniowe warstwy skóry, przynosząc tylko uczucie odprężenia. Natomiast rytuał masażu Kobido, który jest wykonywany również w Salonie kosmetyczno - fryzjerskim Galeria Urody w Gdańsku,  składa się z odpowiednich sekwencji ruchów o określonych kierunkach i intensywności, dzięki czemu działają na mięśnie i warstwy głębokie skóry. Cechą wyróżniającą ten rodzaj masażu jest szybkość ruchów wykonywanych przez masażystę. Cały masaż jest złożony z kilku etapów, składających się z zestawów wolnych ruchów (na początku i na końcu) oraz z ruchów szybkich, które mają za zadanie stymulować naturalne procesy regeneracyjne skóry. Dzięki temu uzyskuje się efekt intensywnego wygładzenia i ujędrnienia skóry.

Pierwszy etap masażu Kobido to opracowanie tkanek głębokich, które pozwala rozluźnić nadmiernie napięte mięśnie. Podczas tego etapu nie wykorzystuje się żadnego środka poślizgowego (olejku). Kolejnym etapem jest wprowadzenie mięśni w stan głębokiego odprężenia, który rozluźnia mięśnie, usprawnia krążenie krwi, co wpływa na poprawę wyglądu skóry. Następnie wykonuje się drenaż limfatyczny, który przyczynia się do zmniejszenia opuchnięć i obrzęków, ponieważ usprawniony zostaje przepływ limfy (chłonki). Najintensywniej przebiega liftingujący etap masażu, który poprawia owal twarzy i daje efekt podobny do zabiegu medycyny estetycznej. Następnym etapem jest akupresura, która poprzez stymulację określonych punktów na twarzy pobudza do działania zakończenia nerwowe wpływając na łagodzenie bólów migrenowych, a także korzystnie wpływa na kondycję skóry twarzy.

Jakie działanie ma masaż Kobido?

Ten rodzaj masażu jest niezwykle efektywny, ponieważ już po kilku zabiegach można zauważyć pozytywne zmiany w wyglądzie skóry. Do zalet masażu Kobido wykonywanego w Galerii Urody Agnieszki Ziółkowskiej zalicza się:

  • rozluźnienie napięcia mięśniowego w twarzy (to ono sprzyja zmarszczkom),

  • zniwelowanie efektów starzenia poprzez pobudzanie warstw głębokich skóry,

  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, które wygładzają zmarszczki i zapobiegają nowym,

  • poprawa owalu twarzy.

Zabieg masażu Kobido poprawia przepływ limfy, co powoduje, że znikają opuchnięcia i obrzęki. Rozluźnienie mięśni twarzy pozytywnie wpływa także na zniwelowanie bólów głowy lub szczęki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz