Artykuł sponsorowany

Makijaż permanentny – zalety i zalecenia po zabiegu

Makijaż permanentny – zalety i zalecenia po zabiegu

Makijaż permanentny to gwarancja wygody w codziennym życiu i nienagannego, świeżego wyglądu niezależnie od sytuacji. Wybranie dobrej linergisyki to pierwszy krok do pięknego trwałego makijażu, ale aby móc się nim cieszyć jak najdłużej, trzeba wiedzieć jak się z nim obchodzić w kluczowym okresie gojenia się. Sumienna pielęgnacja miejsc poddanych pigmentacji jest obowiązkowa!

Makijaż permanentny – co to jest?

Trwały makijaż pozwala podkreślić główne atuty na twarzy, a więc oczy, usta oraz brwi. Sam zabieg polega na wprowadzeniu barwnika płytko pod skórę, a pożądany efekt pozwalają uzyskać specjalistyczne narzędzia oraz wprawna dłoń dobrej kosmetyczki specjalizującej się w makijażu permanentnym, czyli linergistki. Justyna Skoczek z salonu kosmetycznego Studio Piękna doskonale zna się na swojej pracy i jak sama mówi: "Makijaż permanentny brwi wcale nie musi być przerysowany i może wyglądać bardzo naturalnie, nawet w przypadku pań z jasnymi włosami." Warto zaufać doświadczeniu i wiedzy przy podejmowaniu tak ważnej decyzji, jak trwały makijaż brwi czy ust. 

Makijaż permanentny doskonale uwypukla atuty urody, a także maskuje niedoskonałości skóry, jak choćby przebarwienia czy plamy pigmentacyjne. Zabieg pozwala skorygować kształt ust, jeżeli linia czerwieni wargowej jest nierówna, a same wargi niedostatecznie pełne. Brwi równie często wymagają podkreślenia, zwłaszcza jeśli zmagamy się z cienkimi i jasnymi włoskami lub łuk brwiowy znaczą spore braki we włoskach. Uzupełnianie ich codziennie za pomocą kredki do brwi jest uciążliwe, dlatego wiele kobiet decyduje się na makijaż permanentny brwi – zawsze będą wyglądały doskonale.

Dlaczego warto zdecydować się na trwały makijaż?

Wolność i swoboda! Makijaż permanentny zdejmuje z barków konieczność ciągłego dbania o nienaganny wygląd. Koniec ze wcześniejszym wstawaniem, aby się pomalować – rano nawet 15 minut w łóżku jest na wagę złota. Makijaż permanentny sprawia, że wyglądamy doskonale niezależnie od sytuacji – o poranku, wieczorem, w czasie pracy, na plaży, basenie czy w tropikalnej dżungli. Żadna sytuacja życiowa nie zaskoczy kobiety z trwałym makijażem ust lub brwi. Zabieg jest więc doskonały dla pań, które dużo podróżują lub uprawiaj sport – szminka nigdy się nie rozmaże. Trwały makijaż brwi często wykonują osoby po chemioterapii, które swoje własne brwi niestety straciły w wyniku leczenia. 

Wykonanie trwałego makijażu ust i brwi – przebieg zabiegu

Na samym początku niezbędna jest konsultacja z linergistką. Podczas spotkania zostaną ustalone szczegóły zabiegu, czyli dotyczące oczekiwań względem efektu końcowego. Trzeba określić kształt ust czy brwi. Klientka wypełnia też ankietę dotyczącą stanu zdrowia, a także podpisuje zgodę na zabieg. Po formalnościach i wstępnych ustaleniach czas na zabieg! Linergistka za pomocą specjalnej maszynki wprowadzi barwnik pod skórę. Cala procedura trwa w zależności od rodzaju makijażu permanentnego do 1 do 2 godzin.

Jak dbać o makijaż permanentny po zabiegu?

Zaraz po zabiegu można spodziewać się zaczerwienienia i opuchlizny, która zejdzie w pierwszej kolejności. Miejsce, gdzie został wprowadzony barwnik pokryje się z czasem drobnymi strupkami – tam zebrało się i zaschło osocze, które naturalnie wydziela się w takich momentach. Jest to nieodłączna część procesu gojenia. Bardzo ważne jest, aby w tym czasie nie dotykać nieumytymi rękoma makijażu trwałego, ani tym bardziej odrywać strupków! Skórę należy traktować delikatnie, najlepiej zrezygnować z kosmetyków kolorowych oraz codziennej pielęgnacji. W razie wystąpienia swędzenia można posmarować usta, brwi lub powieki cienką warstwą maści z pantenolem.

Leczenie skóry po zabiegu przebiega bardzo indywidualnie, więc efekt docelowy można osiągnąć w ciągu ok. 2 miesięcy. Po tym czasie trzeba zgłosić się do kosmetyczki na dopigmentowanie, co utrwali barwnik i daje pole manewru w razie ewentualnych poprawek. Podczas gojenia się makijażu permanentnego trzeba zrezygnować z opalania w solarium basenu i sauny na min. 4 tygodnie, unikać słońca przez 6 miesięcy oraz poczekać z peelingami oraz mezotermią przez 8 tygodni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz