Artykuł sponsorowany

Jakie rodzaje wind wykonuje firma Elwind?

Jakie rodzaje wind wykonuje firma Elwind?

Nowoczesne windy to ogromne ułatwienie zarówno dla osób prywatnych, jak i firm oraz innych instytucji. Bez dźwigów sprawne funkcjonowanie wielu działalności byłoby niemożliwe. Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju windy i platformy, które bez problemu można dopasować do każdego obiektu. Montaż, jakich wind oferują specjaliści w tej dziedzinie, tacy jak firma Elwind?

Windy osobowe i osobowo-towarowe

Zdecydowanie najpopularniejszym i najczęściej spotykanym rodzajem wind są dźwigi osobowe. Kiedyś wykorzystywane były głównie w eleganckich hotelach czy wielopiętrowych biurowcach i wieżowcach, jednak współcześnie windy stanowią niemal obowiązkowe wyposażenie obiektów nowego budownictwa. Z tego względu podstawową usługą bydgoskiej firmy Elwind, która zajmuje się szeroko pojętą branżą wind, jest projektowanie i montaż dźwigów osobowych oraz osobowo-towarowych. W ramach tego montują:

  • dźwigi osobowe hydrauliczne o udźwigu 630 kg, 1000 kg lub 1600 kg,

  • dźwigi osobowe elektryczne bez maszynowni o udźwigu 630 kg, 1000 kg lub 1600 kg,

  • dźwigi osobowe elektryczne z maszynownią górną.

Są to windy stosowane w: blokach, apartamentowcach, biurowcach, lokalach gastronomicznych, hotelach czy innych obiektach użytkowych oraz zakładach pracy. Większość kabin w nowoczesnych windach przystosowana jest zarówno do transportu osób niepełnosprawnych, jak i noszy.

Platformy dla niepełnosprawnych

Równie często firma Elwind realizuje projekty platform dla osób niepełnosprawnych. Te specjalne urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić osobom niepełnosprawnym dostęp do budynków użyteczności publicznej, mieszkań w blokach, a także domów prywatnych. Dostępne są różnego rodzaju platformy, których parametry i typ można dostosować w zależności od indywidualnych potrzeb. W przypadku wielopiętrowych budynków zazwyczaj wykorzystywane są platformy pionowe, które można zamontować na zewnątrz oraz wewnątrz. Firma Elwind dostarcza gotowy szyb wyposażony we wszelkie niezbędne systemy sterowania oraz mechanizmy.

Natomiast w przypadku, gdy problemem jest tylko pojedynczy bieg schodów lub w budynku nie jest możliwy montaż standardowej windy z szybem, doskonale sprawdzają się platformy schodowe nazywane też ukośnymi. Ich montaż jest bardzo łatwy i szybki.

Dźwigi towarowe i specjalne

Powszechną kategorią wind, które szczególnie często można spotkać w różnego rodzaju zakładach pracy oraz obiektach użytku publicznego są windy towarowe. W przeciwieństwie do wind osobowo-towarowych są to dźwigi bez prawa przejazdu osób. Firma Elwind oferuje montaż – dźwigów towarowych małych o udźwigu 50-300 kg, dźwigów towarowych do przewozu europalet o udźwigu 300 i 500 kg oraz dźwigów towarowych o udźwigu 500 kg, 750 kg i 1000 kg.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Podleśna 41
tel. 52 325 49 80
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać

Wyszukaj firmy z branży