Artykuł sponsorowany

Żurawiki warsztatowe od Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A. - niezbędne narzędzie w przemyśle

Żurawiki warsztatowe od Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A. - niezbędne narzędzie w przemyśle

W dzisiejszych czasach żurawiki warsztatowe stały się nieodzownym elementem wyposażenia warsztatów, hal produkcyjnych czy magazynów. Ich głównym zadaniem jest ułatwienie i przyspieszenie pracy związanej z przenoszeniem, podnoszeniem oraz opuszczaniem różnego rodzaju ładunków. Razem ze specjalistą z Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A. przyjrzymy się bliżej trzem popularnym typom żurawików warsztatowych.

Żurawiki słupowe - wszechstronność i wytrzymałość

Żurawiki słupowe to jedne z najbardziej popularnych urządzeń dźwignicowych stosowanych w warsztatach. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością oraz wszechstronnością, co sprawia, że doskonale sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach. Konstrukcja żurawika słupowego od Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A. opiera się na mocnym słupie, na którym zamontowany jest wysięgnik z mechanizmem podnoszenia ładunków. Dzięki temu możliwe jest przenoszenie ciężarów o różnych masach na znaczne odległości.

Jedną z głównych zalet żurawików słupowych jest ich mobilność. W zależności od potrzeb, mogą być one przenoszone w różne miejsca warsztatu, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni roboczej.

Żurawiki naścienne - oszczędność miejsca i wygoda

Żurawiki naścienne to kolejny typ urządzeń dźwignicowych, które cieszą się dużym uznaniem wśród pracowników warsztatów. Jak sama nazwa wskazuje, są one montowane bezpośrednio na ścianach budynków, dzięki czemu nie zajmują dodatkowej przestrzeni na podłodze. To sprawia, że żurawiki naścienne są idealnym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorstw, które dysponują ograniczoną powierzchnią warsztatu.

W przypadku żurawików naściennych, wysięgnik z mechanizmem podnoszenia ładunków jest zamocowany na specjalnej ramie, która umożliwia jego obrót o 180 stopni. Dzięki temu możliwe jest przenoszenie ciężarów między różnymi strefami roboczymi bez konieczności zmiany pozycji urządzenia.

Suwnice konsolowe - elastyczność i precyzja

Suwnice konsolowe to urządzenia dźwigowe, które łączą w sobie zalety żurawików słupowych oraz naściennych. Ich konstrukcja opiera się na mocnej ramie, która jest zamocowana do sufitu lub ściany budynku. Na ramie tej umieszczony jest mechanizm podnoszenia ładunków, który porusza się wzdłuż specjalnych szyn. Dzięki temu możliwe jest przenoszenie ciężarów o różnych masach na dużą odległość oraz z dużą precyzją.

Suwnice konsolowe są szczególnie polecane dla tych przedsiębiorstw, które wymagają elastyczności oraz precyzji w pracy z ładunkami. Ze względu na swoją konstrukcję, suwnice konsolowe pozwalają na swobodne przenoszenie ciężarów między różnymi strefami warsztatu, co zwiększa efektywność pracy.

Opracowanie:
Mińsk Mazowiecki, gen. Sosnkowskiego 1
tel. 25 759 45 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać

Wyszukaj firmy z branży