Materiał Partnera

Jakie rodzaje paliwa znajdziemy na stacjach benzynowych?

Jakie rodzaje paliwa znajdziemy na stacjach benzynowych?

Większość z nas przemieszcza się po mieście, korzystając z samochodu. Nic dziwnego – własny pojazd gwarantuje niezależność i zapewnia komfortową podróż. Nie musimy martwić się sztywnym rozkładem jazdy komunikacji miejskiej – mamy pełną swobodę. Pamiętajmy jednak, że warto dbać o auto – tankować w sprawdzonych miejscach i wybierać odpowiednie paliwo.

Zapewne wiesz, jaki rodzaj paliwa najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego samochodu. Masz świadomość, czy musisz wlać do baku benzynę, gaz ziemny czy olej napędowy. Ale może chcesz dowiedzieć się, jakie występują między nimi różnice oraz gdzie warto tankować auto? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, trafiłeś we właściwe miejsce.

Olej napędowy, gaz ziemny, czy może benzyna?

Aktualnie najpopularniejszym paliwem samochodowym jest benzyna, która produkowana jest z ropy naftowej. Jakie są jej największe zalety? Przede wszystkim warto wymienić wysoką kaloryczność oraz doskonałą odporność na niskie temperatury. Nie jest to jednak paliwo pozbawione wad – spalana benzyna zanieczyszcza środowisko. Innym paliwem, które wytwarzane jest z ropy, jest olej napędowy, tzw. diesel, czyli paliwo do samochodów, które wyposażone są w silnik wysokoprężny z samoczynnym zapłonem. Obecnie nieustannie rosnącą popularnością cieszy się gaz ziemny, który wyróżnia się wyjątkowo atrakcyjną ceną – znacznie niższą niż w przypadku innych paliw, a jego spalanie jest mniej szkodliwe dla środowiska. Jednak ta opcja również ma swoje mankamenty – aby jeździć na LPG, należy zamontować w samochodzie specjalną instalację gazową, a i tak bez benzyny się nie obędzie, jest niezbędna do uruchomienia silnika.

Gdzie tankować samochód?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj paliwa preferujemy, zawsze warto tankować pojazd w miejscu, które cieszy się zaufaniem kierowców i oferuje zarówno benzynę, gaz, jak i olej najwyższej jakości. Taką ofertą dysponuje ceniona przez kierowców stacja paliw Baroma w Ropie, w województwie małopolskim. Pamiętajmy również, że istotna jest także życzliwa obsługa oraz dobre wyposażenie stacji, na której możemy kupić także oleje hydrauliczne, płyny do chłodnic oraz kosmetyki i żarówki samochodowe. Niewątpliwym atutem profesjonalnej stacji jest także miejsce, w którym możemy zjeść smaczny i niedrogi posiłek.

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego paliwa jest tak samo istotny, jak znalezienie stacji benzynowej, która zapewni nam nie tylko najlepsze ceny, ale także przyjemną obsługę i ciepły posiłek. Profesjonalna stacja paliw oferuje także niezbędne akcesoria motoryzacyjne oraz płyny i oleje. Tankuj w zaufanym miejscu – oszczędzaj pieniądze i stawiaj na paliwo najwyższej jakości.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz