Artykuł sponsorowany

Jakie rodzaje folii sprawdzą się w transporcie?

Jakie rodzaje folii sprawdzą się w transporcie?
Bezpieczne pakowanie produktów na czas transportu to podstawa w każdym zakładzie produkcyjnym. Dzięki temu możesz zagwarantować, że cały towar trafi do klienta w nienaruszonym stanie. Dlaczego warto zdecydować się na folie i jaki rodzaj wybrać? Gdzie kupować folię do pakowania, aby miała odpowiednie parametry, była wygodna w stosowaniu i odpowiednio zabezpieczała produkty?

Dlaczego folia?

Nie bez powodu to właśnie folia jest najchętniej kupowanym materiałem do zabezpieczania produktów na czas transportu. Wśród jej największych zalet można wymienić:

  • Wydajność – do wyprodukowania folii zużywa się niewielką ilość tworzywa sztucznego. Szczególnie w przypadku folii pęcherzykowej, której objętość jest o wiele większa w stosunku do masy. Ma to bezpośredni wpływ na koszty pakowania, redukując je do minimum.
  • Bezpieczny skład tworzywa – folie produkowane przez profesjonalne przedsiębiorstwa (np. Next Company) są wytwarzane z bezpiecznych tworzyw. Nie stanowią zagrożenia dla transportowanych produktów oraz pracowników, którzy mają z nimi kontakt.
  • Możliwość recyklingu – wbrew pozorom, folia wcale nie jest szkodliwym dla środowiska tworzywem. Można poddawać ją recyklingowi, a wiele firm skupuje zużytą folię i odbiera ją bezpośrednio od przedsiębiorców.   
  • Wszechstronność – folia nadaje się zarówno do pakowania drobiazgów wykonanych z kruchych materiałów, jak i zabezpieczania całych palet. Może być stosowana na każdym etapie pakowania, od pojedynczych elementów po opakowania zbiorcze.

Wdrożenie systemów pakowania i zabezpieczania produktów przy pomocy folii to również usprawnienie pracy magazynu. Pozwala jeszcze lepiej zadbać o ład i porządek.

Pęcherzykowa czy stretch?

Warto mieć w swoim zakładzie oba gatunki folii, gdyż zastosowanie każdej z nich jest nieco inne. Folia typu stretch służy do zabezpieczania towarów w czasie magazynowania i transportu. Cienka warstwa folii chroni przed szkodliwymi czynnikami środowiska, takimi jak zanieczyszczenia lub wilgoć. Grubsza warstwa osłania towary przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz rozsypaniem się opakowań zbiorczych ułożonych na paletach. Stretch jest folią cienką i transparentną, dlatego nie uniemożliwia identyfikacji produktów. Jeśli chodzi o zabezpieczanie przed uszkodzeniami mechanicznymi, zdecydowanym faworytem jest folia pęcherzykowa. Dzięki niej można bez problemu przetransportować nawet najbardziej kruche przedmioty np. szkło lub porcelanę. Folia stretch oraz pęcherzykowa to obowiązkowe wyposażenie twojego zakładu. Pamiętaj, aby kupować u zaufanych producentów, którzy mogą pochwalić się wysoką jakością folii.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz