Artykuł sponsorowany

Zastosowanie rękawów foliowych

Zastosowanie rękawów foliowych

Rękawy foliowe są obecnie jednym z najbardziej popularnych sposobów na pakowanie. Wynika to głównie z ich właściwości. Odpowiednia specyfika produktu pozwala na szerokie zastosowanie w wielu branżach. Produkcja rękawów foliowych jest stosunkowo prosta – polega na wytłaczaniu z zastosowaniem wydmuchu. Czym dokładnie charakteryzują się rękawy foliowe i skąd tak duża ich popularność?

Rękawy foliowe - charakterystyka

Rękawy foliowe są niezwykle praktyczne. Pozwalają na wykonywanie serii wszelkiego rodzaju worków oraz woreczków dopasowanych do konkretnego rozmiaru, zgodnie ze specyfikacją zamówienia. Uzyskanie jednakowego rozmiaru możliwe jest dzięki zgrzewaniu rękawa foliowego w odpowiednim miejscu. Jest to niezwykle łatwy sposób pozwalający na szybkie i dokładne pakowanie produktów. Rękaw foliowy wystarczy rozciągnąć, umieścić coś w środku, a następnie zgrzać w wybranym miejscu. Wówczas dokładnie zapakowany w niego asortyment jest chroniony przed wszelkimi czynnikami z zewnątrz.

Dużą zaletą rękawów foliowych jest ich transparentność, która pozwala na dużo łatwiejszą segregację zapakowanych produktów. Rękawy występują w dwóch rodzajach:

  • jednowarstwowe,

  • dwuwarstwowe.

Rękawy foliowe - ich zastosowanie i zalety

Dzięki swojej uniwersalności, rękawy foliowe wykorzystywane są na szeroką skalę. Stosuje się je między innymi w branży:

  • spożywczej,

  • budowlanej,

  • chemicznej.

Rękawy foliowe mają wiele zalet, dla których warto je wybrać jako opakowania na produkty. Do najważniejszych atutów rękawów foliowych zaliczane są między innymi:

  • łatwość w rozpoznawaniu produktów podczas pakowania - dzięki transparentności,

  • duża trwałość - są odporne na uszkodzenia mechaniczne,

  • odporność na wilgoć oraz substancje chemiczne,

  • duży stopień elastyczności, również w niskich temperaturach,

  • ochrona przed zabrudzeniem zapakowanych towarów,

  • brak zapachu oraz szkodliwych substancji,

  • dostępność w wygodnych rolkach, które ułatwiają korzystanie z nich.

Specjalista z firmy Folbur produkującej opakowania foliowe, wyjaśnia: Folie wykorzystywane do produkcji rękawów można poddawać modyfikacjom. Pozwala to między innymi na uzyskanie dowolnego koloru rękawów, zapewnienie antystatyczności, wzbogacenie o dodatkowe filtry UV, uzyskanie większego stopnia poślizgu czy możliwość naniesienia oznakowania – dodaje.

W jakich branżach możliwe jest stosowanie rękawów foliowych?

Rękawy foliowe na szeroką skalę wykorzystywane są w wielu branżach. Dzięki swoim właściwościom wykorzystuje się je między innymi w przemyśle spożywczym czy przemysłowym. Dodatkową zaletą jest możliwość modyfikowania folii, z której następnie wykonuje się rękawy. Modyfikacja wpływa między innymi na spersonalizowanie rękawów poprzez np. dodanie logo firmy czy sloganu reklamowego. Coraz częściej rękawy foliowe służą więc jako element pomocny w branży marketingowej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz