Materiał Partnera

Jakie korzyści przynosi terapia manualna Mulligana?

Jakie korzyści przynosi terapia manualna Mulligana?

W obecnych czasach coraz więcej osób cierpi na chroniczne bóle pleców. Niestety siedzący tryb życia współczesnych ludzi sprawia, że naturalne krzywizny kręgosłupa ulegają zaburzeniu. Prowadzi to nie tylko do dolegliwości bólowych, ale także zmniejsza zakres wykonywanych ruchów. Pamiętajmy, że jeśli odczuwamy bóle pleców lub kończyn, nie powinniśmy bagatelizować problemu, licząc na to, że dyskomfort minie samoistnie. Takim postępowaniem doprowadzimy tylko do pogłębienia się problemu oraz wydłużymy czas terapii. Gdzie szukać pomocy? Na czym polega terapia manualna Mulligana? Odpowiedzi na te pytania, przedstawiamy w artykule.

Metoda Mulligana

To specjalistyczna metoda diagnostyczno-terapeutyczna stworzona przez fizjoterapeutę Briana Mulligana, który opracował techniki, działające bezpośrednio na stawy, a pośrednio na układ nerwowo-mięśniowy. Nowatorskie podejście Mulligana stawia na połączenie mobilizacji stawowej, biernego ruchu wykonywanego przez terapeutę oraz ruchu czynnego, wykonywanego przez samego pacjenta. Terapia cieszy się ogromnym powodzeniem. Podejście Mulligana kładzie nacisk na analizę wieloaspektową, która skupia się na całym narządzie ruchu. Praktyczne zastosowanie tej metody daje fizjoterapeutom nowe, skuteczne narzędzia do pracy z pacjentami, którzy cierpią z powodu dysfunkcji w obrębie stawów obwodowych, stawów kręgosłupa, z chorobą krążka międzykręgowego, zawrotami i bólami głowy oraz chronicznymi stanami bólowymi narządu ruchu. Jeśli chcemy wypróbować tę skuteczną metodę, umówmy się na wizytę do  gabinetu Nat-Med we Wrocławiu. W gabinecie możemy skorzystać z różnych terapii.

Jakie są założenia metody Mulligana?

Metoda Mulligana opiera się na całkowitej bezbolesności stosowanych technik mobilizacyjnych, co zapewnia komfort w trakcie terapii. Łączy ruch bierny z czynnym, dzięki czemu pacjent aktywnie uczestniczy w kuracji. Poza tym terapia Mulligana opiera się na stosowaniu pozycji obciążenia ciężarem ciała bez uzyskiwania chwilowego odciążania, co znakomicie łagodzi objawy. W trakcie wizyty otrzymamy także indywidualnie dobrane, specjalistyczne ćwiczenia, dzięki którym szybciej pozbędziemy się dolegliwości bólowych.

Bólów pleców nie wolno lekceważyć. Dlatego, jeśli odczuwamy jakiekolwiek dolegliwości związane z bólem lub ograniczeniem zakresu ruchu bądź mamy kontuzję, udajmy się do zaufanego gabinetu rehabilitacyjnego, w którym znajdziemy fachową pomoc. Metoda Mulligana przyniesie nam ulgę i pozwoli ponownie cieszyć się życiem bez bólu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz