Materiał Partnera

Jakie drzwi wybrać do garderoby

Jakie drzwi wybrać do garderoby

Garderoba, czy też duża szafa wnękowa to funkcjonalny dodatek każdego mieszkania. Przy projektowaniu jej warto zwrócić uwagę nie tylko na pojemność, ale również na drzwi. Te mają wpływ na dostęp oraz przestrzeń wokół garderoby. Możemy wybierać spośród kilku rodzajów drzwi, w zależności od naszych potrzeb i warunków. Zobaczmy, jakie opcje są dostępne na runku.

Przesuwne znaczy ciche

Drzwi przesuwne nie potrzebują wiele przestrzeni. Nie potrzebują w ogóle pustej przestrzeni potrzebnej na otwieranie. Z tego też powodu doskonale sprawdzą się w małych mieszkaniach i ciasnych pomieszczeniach. W przypadku dużych garderob dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie systemu drzwi przesuwnych. W ten sposób będziemy mogli szybko łatwo uzyskać dostęp do określonych części szafy. Dodatkowo sposób montowania tych drzwi sprawia, że przesuwają się cicho. W doborze i wykonaniu mebli na wymiar pomoże nam firma Indeco.

Na poddaszu

Idealnym rozwiązaniem dla szaf wnękowych na strychu lub poddaszu są drzwi przesuwne ścięte. Od przesuwnych odróżnia je to, że kształtem dopasowane są do ściętego i obniżonego sufitu tych pomieszczeń.

Tradycyjne uchylne.

Działają na tej samej zasadzie, co zwykłe drzwi między pokojami mieszkania. Montowane są na zawiasach. Ten wariant wymaga pustej przestrzeni przed szafą, ale ze względu na małe panele drzwi, nie jest to duża przestrzeń. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w małych wnękach.

W harmonijkę

Drzwi składane to połączenie drzwi przesuwnych i uchylnych. Nie potrzebują wiele miejsca do otwarcia szafy. Jednocześnie pozwalają na szybki dostęp do całej zawartości szafy. Warto wybrać ten rodzaj w miejscach takich jak przedpokój czy korytarz, gdzie meble muszą zajmować mało miejsca, a jednocześnie zachować funkcjonalność.

Między pokojami

Drzwi na wymiar nie znajdują przeznaczenia wyłącznie w szafach wnękowych. Tradycyjnym rozwiązaniem są drzwi uchylne, jednak ciekawą alternatywą dla nich są drzwi podwieszane, wariant drzwi przesuwnych. Ich zaletą jest to, że nie wymagają przestrzeni do otwierania. Ponadto, brak dolnej szyny pozwala na montaż i użytkowanie bez szkody dla podłogi.

Użyteczność przede wszystkim

Szafy wnękowe mogę mieć zastosowanie w każdym miejscu domu – zarówno w łazience, jak i w garażu. Dobre rozmieszczenie półek i koszy w połączeniu z optymalnym dla przestrzeni rodzajem drzwi pozwalają maksymalnie zwiększyć funkcjonalność. Ich użyteczność zwiększa też fakt, że sprawdzą się w każdej przestrzeni – będą pasować do małej kawalerki i do dużego domu pod miastem.

Opracowanie:
Bolesławiec, Mickiewicza 6C
tel. 501 528 202
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz