Artykuł sponsorowany

Jakie antyki są w Salonie Sztuki Dawnej Anny Paschke?

Jakie antyki są w Salonie Sztuki Dawnej Anny Paschke?

Antyki najczęściej znajdują się w rezydencjach, willach i pałacach. Jednak coraz więcej osób chciałoby, aby takie przedmioty stanowiły część wyposażenia typowego mieszkania w mieście. Modne staje się łączenie nowoczesności z klasycznymi meblami, obrazami lub innymi produktami, nazywanymi antycznymi. Te można odnaleźć w Salonie Sztuki Dawnej Anny Paschke w Lublinie. Czym są antyki i w jakie ich rodzaje się rozróżnia?

Czym są antyki?

Antyk jest przedmiotem mający wartość historyczną lub odróżniający się od innych nie tylko swoim wiekiem, lecz także charakterystycznym wyglądem, odzwierciedlającym epokę z której pochodzi. Istnieje wiele rodzajów antyków, na przykład ruchome i nieruchome. Jest to jeden z najprostszych podziałów bardzo ważny ze względu na prawo. Opis prawny znajduje się w ustawie o ochronie zabytków, gdzie znajduje się podstawowa definicja i podział. Zabytki nieruchome są to nieruchomości pochodzące z minionej epoki, na przykład kościoły, domy mieszkalne i inne budynki. Natomiast zabytki ruchome to rzeczy, takie jak: meble, przedmioty codziennego użytku, biżuteria, zastaw stołowe. Właśnie te przedmioty znajdują się w Salonie Sztuki Dawnej Anny Paschke w Lublinie.

Antyki można podzielić także według kategorii. Jedną z nich są wyroby artystyczne, takie jak obrazy, ceramika i gobeliny. Istnieją również antyki użytkowe, na przykład naczynia, lampy i zegary. Które z tych przedmiotów mogą być uznane za antyki? Jeśli chodzi o budynki, to podaje się okres 100 lat. W przypadku antyków ruchomych sytuacja prawna jest nieco skomplikowana. Często taka granica jest ustalana na od końca II wojny światowej. Prawo mówi o wieku stu lat, jednak za antyki uznaje się przedmioty, które są oryginalnymi świadectwami dawnych epok. Należy bowiem pamiętać, ze antyki mogą być różnorodne i mogą reprezentować różne wartości.

Gdzie kupić antyki?

Antyki należy kupować w sprawdzonych sklepach, które mają już reputację na rynku. Jednym z nich jest Salonie Sztuki Dawnej Anny Paschke w Lublinie. Kupując antyk na portalach aukcyjnych, ogłoszeniowych lub od nieznanego sprzedawcy, który nie ma swojej siedziby, nigdy nikt nie będzie pewny, że nie zostanie oszukany. Oczywiście można udać się do specjalisty od mebli, który potwierdzi autentyczność lub jej zaprzeczy, ale o wiele lepiej udać się od razu do antykwariusza. Stare i zabytkowe przedmioty znajdują coraz więcej nabywców. A jeśli kupującemu zależy na autentycznym antyku, a nie na jedynie stylizowanej komodzie lub fotelu, lepiej nie ryzykować. Antyki nie są tanimi przedmiotami i niestety coraz częściej pojawiają się podróbki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz