Materiał Partnera

Jaka biżuteria jest odpowiednia do sukienki?

Jaka biżuteria jest odpowiednia do sukienki?

Biżuteria stanowi doskonałe uzupełnienie stroju. Wybór ozdoby uzależniony jest od okazji. Do sukienek wieczorowych pasują komponenty delikatne, podkreślające piękną kreację. Ubrania wizytowe należy stylizować bardziej powściągliwie. W tym przypadku biżuteria musi być trochę skromniejsza. Sukienki casualowe wymagają subtelniejszych dodatków, wykorzystujących różne połączenia materiałów.

Biżuteria musi być dopasowana do sukienki pod względem stylistycznym

Kobieca biżuteria powinna stanowić uzupełnienie sukienki. Dlatego też wskazane komponenty powinny wyróżniać się podobnym stylem. W przypadku, gdy nasz strój jest skromniejszy i charakteryzuje się prostym krojem, należy zdecydować się na biżuterię, która istotnie wzmocni stylizację. Jednakże łatwo tutaj przechylić szalę w drugą stronę. Musimy uważać, żeby ozdoba nie przytłoczyła naszej sukienki. Dlatego też bardzo dobrą opcją jest biżuteria bogato wykończona, ale charakteryzująca się subtelną kobiecą formą.

Odpowiednia kolorystyka biżuterii

Zastanawiając się nad kolorem dodatku, warto unikać biżuterii w tej samej barwie co sukienka. Jednakże kontrast nie musi być duży. Ważne, aby ozdoba wyróżniała się i nie zlewała się z całym strojem. W przypadku formalnych strojów można postawić na taką samą paletę kolorów, dbając o umiejętne różnicowanie odcieni – wskazuje pracownik firmy Lewanowicz, która specjalizuje się w tworzeniu unikalnej i artystycznej biżuterii.

Dbamy o zrównoważone proporcje

Biżuteria i sukienka muszą stanowić całość. Ozdoba nie może konkurować ze strojem. W związku z tym do wzorzystych kreacji dobieramy dodatki w jednym z odcieni, które występują na ubraniu. W przypadku prostych wzorów odpowiednim wyborem będzie pojedynczy jaskrawy element. Sukienki z falbanami lub haftowane powinny być ozdobione biżuterią minimalistyczną.

Biżuteria powinna być dopasowana do dekoltu sukienki

Ważnym czynnikiem, jeżeli chodzi o wybór biżuterii, jest dekolt sukienki. Kreacje gorsetowe bez ramiączek wymagają gładkich metalowych dodatków wysadzanych kamieniami. Gdy mamy do czynienia z sukienką wyróżniającą się dekoltem w kształcie litery V, to naszyjnik również powinien uwzględniać taką formę. Co więcej, biżuteria powinna kończyć się wysoko nad dekoltem sukienki. Dzięki temu uda nam się podkreślić biust. Kolczyki natomiast muszą być zdecydowanie skromniejsze i dość krótkie. Stroje, w których obecne są dekolty łódkowe, powinny być zaakcentowane przez skromne wisiory, które sięgają za piersi. Doskonale sprawdzą się także proste bransoletki.

Opracowanie:
Warszawa, pl. Grzybowski 10 lok. 7
tel. 695 447 707
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz