Materiał Partnera

Czym cechują się łańcuszki i bransoletki typu celebrytka?

Czym cechują się łańcuszki i bransoletki typu celebrytka?

Minimalizm to styl, który od kilku sezonów króluje w trendach dotyczących między innym wystroju wnętrz, architektury, mody, ale również biżuterii. Tylko czy ta ostatnia faktycznie ze względu na swoją specyfikę oraz przeznaczenie może spełniać kryteria minimalizmu? Okazuje się, że jak najbardziej, a to za sprawą tak zwanych celebrytek. Czym one są i dlaczego zyskały taką popularność? Piszemy o tym w artykule.

Jak rozpoznać celebrytki wśród biżuterii?

Do tego typu ozdób zalicza się subtelne naszyjniki oraz bransoletki. Wyróżniają się one bowiem drobnym i krótkim łańcuszkiem o klasycznym splocie oraz niewielką zawieszką wykonaną z tego samego kruszcu, czyli złota bądź srebra. Obecnie można spotkać warianty ozdobione dwiema lub nawet trzema zawieszkami. Występują one w różnych kształtach, z czego najpopularniejsze to między innymi kółko, serce, koniczyna, znak nieskończoności, krzyżyk. Opcjonalnie mogą być one wygrawerowane bądź udekorowane drobną, pojedynczą cyrkonią czy też kryształem Swarovskiego, jak na przykład te dostępne w salonie jubilerskim Fugart, znajdującym się w Rzeszowie. Ich popularność, jak również nazwa wzięła się ze świata showbiznesu. To właśnie znane kobiety – celebrytki – jako pierwsze zaczęły nosić tego typu biżuterię, która stała się modowym trendem.

W jaki sposób nosić ozdobę?

Biżuteria tego typu charakteryzuje się tym, że ze względu na krótki łańcuszek nosi się je bardzo blisko szyi. Dzięki temu, niezależnie od wielkości oraz kształtu zawieszki, będą dobrze komponować się z każdym rodzajem dekoltu w bluzce. Można je nosić do topów, t-shirtów lub eleganckich koszul. Sprawdzają się jako codzienny dodatek do stroju, jak również ozdoby na większe wyjścia. To właśnie ich uniwersalny charakter, a także możliwość wyboru pomiędzy srebrem a złotem, decyduje o ich dużej popularności wśród kobiet w różnym wieku. Oczywiście dopełnienie dla nich będą stanowić bransoletki w stylu celebrytki. Taki komplet sprawdzi się równie w przypadku efektownych kreacji, ponieważ ze względu na swój minimalizm, nie przytłoczy jej.

Czy celebrytka jest dobra na prezent?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, aby obdarować bliską nam kobietę upominkiem w postaci biżuterii to właśnie bransoletka lub łańcuszek celebrytka nadają się do tego idealnie. To idealny pomysł, zwłaszcza gdy nie znamy dokładnych preferencji osoby, co do ozdób tego rodzaju. Subtelny charakter takich naszyjników z pewnością przypadnie do gustu nawet paniom, które na co dzień nie noszą wielu błyskotek bądź podchodzą do nich nieco sceptycznie. Taki prezent sprawdzi się niezależnie od okazji, ale także stylu modowego, w jakim lubuje się kobieta. Warto jednak zastanowić się nad charakterem zawieszki – może ona mieć wymiar symboliczny lub być uniwersalna jak skromne kółeczko czy też inne minimalistyczne, geometryczne formy.

Opracowanie:
Rzeszów, al. Piłsudskiego 44
tel. 17 850 34 25
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz