Materiał Partnera

Jak zorganizować przewóz gości podczas ślubu i wesela

Jak zorganizować przewóz gości podczas ślubu i wesela

Organizacja ślubu i wesela wiąże się z wieloma problemami, których rozwiązaniem powinna zająć się młoda para. Szczególnie w przypadku dużej liczby gości przybywających z daleka koniecznym może okazać się zorganizowanie przewozu – do kościoła, a później do lokalu, gdzie odbywa się samo wesele. Nie tylko usprawni to przebieg całego wydarzenia, ale również pozwoli swobodnie bawić się gościom.

Na czas uroczystości

Firmy oferujące wynajem busów prowadzą usługi również w zakresie obsługi imprez. To rozwiązanie atrakcyjne z kilku powodów. W ten sposób zdejmujemy z gości kłopot znalezienia sposobu transportu na własną rękę – nie wszyscy posiadają samochód, kolej i autobusy nie są wygodne, jeśli podróżujemy daleko. Ta druga opcja nie ma też zastosowania w przypadku przemieszczenia się z kościoła na miejsce wesela. Goście bez własnego pojazdu będą zmuszeni prosić kogoś o podwiezienie lub zamawiać taksówki.

Para młoda, jako gospodarze uroczystości, powinna zorientować się w potrzebach gości i jeśli będzie to możliwe wynająć autobus weselny. Usługa taka znajduje się w ofercie firmy zajmującej się przewozem osób prowadzonej przez Krzysztofa Jarzynę.

Możemy zorganizować to na kilka sposobów – szczegółowych ustaleń dokonamy z przewoźnikiem. Autobus może czekać na gości w domu weselnym, skąd zabierze ich do kościoła jeszcze przed uroczystością ślubną. Może też być podstawiony po jej zakończeniu, by zapewnić przewóz gości uroczystości do lokalu.

To rozwiązanie wygodne, szczególnie gdy mamy do pokonania dużą odległość między kościołem a restauracją, czy hotelem, gdzie zorganizowaliśmy wesele. To także sposób przyjazny środowisku – mniej samochodów to mniej spalin, dla części osób już samo to może być wystarczającym argumentem.

Nie musimy korzystać z busów tylko w przypadku, gdy goście nie posiadają własnych środków transportu. Jeśli posiadamy odpowiedni fundusze, a liczba gości nie jest zbyt duża, możemy zorganizować transport dla wszystkich – należy oczywiście uprzedzić gości o tych planach, by byli przygotowani. Zwolni to kierowców z obowiązku zachowania trzeźwości. Wiąże się to jednak z większymi kosztami i planowaniem niż wynajęcie przewozu jedynie na potrzeby przejazdu między ślubem a weselem.

Po zakończeniu zabawy

Czasem zdarza się, że część rodziny przybyła na nasze wesele z bardzo daleka. W dobrym tonie będzie, jeśli para młoda zapewni w takim przypadku również transfer na lotnisko. Powinniśmy okazać wdzięczność naszym gościom za to, że byli z nami w tak ważnym dniu właśnie poprzez zapewnienie im komfortowego pobytu oraz pomoc w organizacji przyjazdu i wyjazdu.

Opracowanie:
Ożarów Mazowiecki, Strażacka 1b lok. 9
tel. 501 353 215
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz