Materiał Partnera

Jak należy przewozić materiały sypkie?

Jak należy przewozić materiały sypkie?

Transport przewozów sypkich jest znacznie bardziej skomplikowany niż zwykłych. Aby prawidłowo zabezpieczyć ładunek, potrzebne są nie tylko profesjonalne pojazdy, przeznaczone do przewozu materiałów sypkich, ale także doświadczeni pracownicy. Dlatego,  zanim nawiążemy współpracę z firmą transportową przewożącą materiały sypkie, upewnijmy się, że dysponuje nowoczesną flotą pojazdów, a używane przez nią sprzęty spełniają wszystkie normy. Jak powinny być przewożone materiały sypie?

Transportem sypkich surowców zajmują się tylko wyspecjalizowane firmy. Jakie materiały sypkie są przewożone najczęściej?

Pasze i zboża

Zboża są często wykorzystywane do wytwarzania różnego rodzaju produktów spożywczych, dlatego tak ważne jest, aby były prawidłowo przechowywane i zabezpieczone podczas transportu. Sytuacja związana z przewozem pasz jest podobna – pasze, przeznaczone do karmienia zwierząt hodowlanych powinny być transportowane przez firmy, które dysponują licencją na zarobkowy przewóz rzeczy oraz ubezpieczeniem OC. Jednak to nie wszystko – firma musi wypełnić wniosek zgłoszeniowy, aby uzyskać zatwierdzenie w Powiatowym Inspektoracie Weterynaryjnym. Istotny jest również certyfikat GMP+, który uprawnia do międzynarodowego i krajowego przewozu pasz i zbóż. Wszystkie powyższe kryteria spełnia ciesząca się renomą i uznaniem klientów firma transportowa Cometto w Wolicach, w województwie kujawsko-pomorskim. Firma zajmuje się przewozem także innych materiałów między innymi wapna, cementu, mączki wapiennej oraz anhydrytu. Firma specjalizuje się zarówno w transporcie materiałów sypkich luzem, jak i w silonaczepach.

Materiały budowalne

Różnego rodzaju kruszywa, stosowane do budowy dróg szutrowych bądź produkcji betonów i zapraw, są jednym z najpowszechniejszych ładunków sypkich przewożonych przez profesjonalne pojazdy. Ten rozdrobniony materiał wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Jak powinny być transportowane surowce sypkie? Przede wszystkim muszą być przewożone w specjalnych silosach, które są przeznaczone do transportu materiałów sypkich. Ważne, żeby towar umieścić w szczelnej skrzyni ładunkowej, która powinna zostać zabezpieczona zasłonami. Dzięki nim materiał pozostanie na swoim miejscu i nie będzie rozsypywał się w trakcie podróży. Materiał należy zabezpieczyć także plandeką, która uchroni go przed zniszczeniem, spowodowanym warunkami atmosferycznymi, np. silnym wiatrem bądź deszczem.

Niezależnie od tego, czy zależy nam na transporcie zbóż, pasz, czy wapna lub cementu pamiętajmy, żeby przewóz materiałów sypkich powierzyć specjalistom. Wówczas zyskamy pewność, że ładunek zostanie właściwie zabezpieczony i w idealnym stanie dotrze do celu na czas.

Opracowanie:
Wolice 20 lok. 2
tel. 52 383 29 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz