Materiał Partnera

Jak znaleźć idealny kurs językowy dla siebie?

Jak znaleźć idealny kurs językowy dla siebie?

Znajomość języków obcych jest jedną z najważniejszych umiejętności na bieżącym rynku pracy. Całe szczęście, jeśli już w szkole opanowałeś angielski do perfekcji. Nic straconego jednak, jeśli w swojej edukacji uczyłeś się języka, który teraz nie jest Ci potrzebny lub jeśli nie uważałeś na zajęciach albo nie byłeś dobry w nauce języków obcych. Niezależnie od tego, na jakim poziomie jest Twoja wiedza i ile masz lat – w prosty sposób podszkolisz język i zabłyśniesz przed swoim pracodawcą. Wystarczy, że poznasz tajniki i dowiesz się, jak spośród licznych ofert wybrać kurs językowy dla siebie.

Do której grupy uczestników należę?

Grupa docelowa kursów językowych jest bardzo zróżnicowana. Różnicują ją nauczany język, poziom kursu (czy jest nauczaniem od podstaw, czy ma na celu podnoszenie kwalifikacji i warsztatu), wiek uczestników i przeznaczenie kursu (czy kurs jest ogólny, czy specjalistyczny).

Sprecyzuj, co chcesz wynieść kursu – nauczyć się podstaw, wzbogacić specjalistyczne słownictwo, podszkolić się przed wyjazdem za granicę albo zyskać więcej pewności siebie w pracy.

Zastanów się również, na której umiejętności zależy Ci najbardziej – czy potrzebujesz podszlifować gramatykę, przełamać strach przed mówieniem albo potrenować rozumienie ze słuchu.

Gdy już określisz, do której grupy należysz, pozostaje Ci wybrać konkretny kurs w danej szkole językowej, co wcale nie jest łatwym wyborem. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając kurs językowy

Jaki powinien być lektor do nauczania języka?

Niezależnie od metod nauczania (o których za chwilę), przekazywać je będzie lektor i to właśnie on odgrywa bardzo ważną rolę w całym toku nauki. Istotne jest nie tylko podejście prowadzącego grupy i stosowane przez niego sposoby mobilizacji, lecz także umiejętności, doświadczenie, sposób przekazywania wiedzy oraz to, czy każdy z uczestników ma wyrównane szanse i jest ośmielony do mówienia na głos. Przed przystąpieniem do kursu warto zdobyć te informacje, czytając i wysłuchując opinie oraz obserwują lektora na pierwszych zajęciach.

Idealne warunki do efektywnej nauki

Aby nauka przynosiła zauważalne rezultaty, trzeba poświęcić na nią wystarczająco dużo czasu. Wybierając kurs językowy, sprawdź liczbę godzin zajęciowych i czas trwania pojedynczych zajęć. Dopasuj zajęcia do swojego grafiku i zwróć uwagę na to, kiedy najlepiej pracujesz. Nauka w późnych godzinach po pracy, gdy jesteś zmęczony, zapewne nie przyniesie oczekiwanych efektów. Jeśli najlepsze skupienie masz rano, zorganizuj tak swój plan dnia.

Weź pod uwagę liczbę osób w grupie, do której należysz. Im mniej osób w grupie, tym lepiej, bo oznacza więcej uwagi lektora skupionej na Tobie oraz więcej możliwości indywidualnej pracy.

Najlepiej jeśli szkoła językowa oferuje różne metody nauczania. Każdy z nas w inny sposób przyswaja wiedzę i różne metody działają na nas w różny sposób. Kurs, który wybierzemy spośród obecnych na rynku usług, powinien uwzględniać zarówno tradycyjne formy nauki, jak i sięgać po nowoczesne sposoby nauczania. Powinien również być adresowany po trosze do wzrokowców i słuchowców.

Wreszcie kurs językowy powinien przebiegać w przyjaznej atmosferze i przyswajać wiedzę poprzez relaks. Dąży się do całkowitej eliminacji stresu i nauki poprzez zabawę, np. dzięki organizowaniu spotkań filmowych czy omawianiu literatury obcojęzycznej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz