Materiał Partnera

Jak nauczyć dziecko hiszpańskiego?

Jak nauczyć dziecko hiszpańskiego?

Nauczyciele są całkowicie zgodnie co do tego, że im dziecko wcześniej zacznie uczyć się języków obcych, tym ma większe szanse stać się biegłym użytkownikiem jednego z nich. Dlatego warto od najmłodszych lat inwestować lekcje dla maluchów. Dzięki temu będą mogły poznawać języki, które dają wielkie perspektywy. Jednym z nich jest język hiszpański. W jaki sposób można nauczyć dziecko tego języka?

Dobra mobilizacja

Aby nauczyć się języka hiszpańskiego potrzeba zapału i samozaparcia. Jednak jak wiadomo, dzieci łatwo się zniechęcają, a także szybko nudzą. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi hiszpańska kultura, która może być atrakcyjna dla nawet bardzo małych dzieci.

W przypadku chłopców sprawa jest niezwykle prosta. Mało który z nich nie kibicuje hiszpańskim piłkarzom. Może to być świetny pretekst do rozpoczęcia nauki słówek związanych ze sportem czy innymi zainteresowaniami. Jest to skuteczny sposób na rozbudzenie ciekawości i zachęcenie do dowiedzenia się wszystkiego o Hiszpanii.

Za to dziewczynki będą z całą pewnością zachwycone kulturą flamenco. Piękne tancerki, muzyka i kolorowe stroje to rzeczy, które kochają wszystkie młode damy. Dobrym pomysłem, przy okazji oglądania pokazów tanecznych, będzie przemycenie kilku słówek dotyczących elementów ubioru czy cech wyglądu.

Bajki i wierszyki

Każdy wie, że dzieciom warto czytać. Można to jednak robić po hiszpańsku. Bajki w języku Cervantesa można kupić w księgarni lub zamówić przez Internet. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie były to długie lektury o poważnej treści. Musi w nich dominować kolorowa, zachęcająca grafika, a tekst powinien być bardzo prosty.

Rymowanki nie tylko szybko wpadają w ucho, ale są także lubiane przez najmłodszych. Nauczenie się kilkuwersowego wierszyka nie zajmie wiele czasu, a pozwoli zapamiętać nowe wyrażenia.

Piosenki dla dzieci

Piosenki dla dzieci to kolejny sposób na naukę hiszpańskiego. Mogą to być piosenki zawierające hiszpańskie zwroty  lub piosenki w całości po hiszpańsku. 

„Piosenki z hiszpańskimi zwrotami to okazja do wspólnej nauki z rodzicem lub rówieśnikami. Jest to forma zabawy, a do nauki słówek wprowadza wiele śmiechu. Takie zabawy są uwielbiane przez dzieci” – mówi specjalista z Księgarni Siesta.

Hiszpańskie piosenki dla dzieci są zawsze dostępne w dobrej księgarni językowej. Można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Nauka może odbywać się podczas weekendowego wyjazdu, podróży samochodem czy w czasie przerwy między lekcjami w szkole.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz