Materiał Partnera

Jak znaleźć dobrego geodetę do budowy domu?

Jak znaleźć dobrego geodetę do budowy domu?

Jeśli planujemy budowę domu, nie obędziemy się bez usług geodety. Będzie on nam potrzebny na kilku kluczowych etapach realizacji inwestycji. Od jego wiedzy, doświadczenia i umiejętności sprawnej pracy zależy, jak przebiegać będzie budowa budynku. Dlatego warto zatrudnić zaufanego, dobrego geodetę, a nie przypadkową osobę. Jak wybrać dobre biuro geodezyjne? Podpowiadamy w tym artykule.

Szukaj fachowców

Firm geodezyjnych jest dość sporo, dlatego wiele z nich stara się walczyć z konkurencją, oferując najniższe możliwe ceny. Nie powinniśmy jednak wybierać geodety, kierując się wyłącznie kosztami, jakie mamy ponieść. Ważna powinna być też dla nas jakość świadczonych przez niego usług. Profesjonalny i doświadczony geodeta będzie za swoją pracę żądał więcej pieniędzy, ale ta inwestycja się nam opłaci. Praca geodety na budowie jest bardzo ważna. Musi on być bardzo dokładny i sprawny w wykonywaniu swoich obowiązków. Tylko wtedy budowa domu będzie się odbywać w odpowiednim rytmie. Do budowy domu potrzebny nam będzie geodeta z odpowiednimi uprawnieniami, które pozwolą mu na wykonanie mapy do celów projektowych i wyznaczenie budynku. Bardzo dobrym geodetą z dużym doświadczeniem zawodowym jest właściciel firmy Geo-Nieruchomości. Biuro Geodezji i Obrotu Nieruchomości Mariusz Czekała.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Geodeci z uprawnieniami muszą mieć specjalne ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej. Każdemu zdarza się popełnić błąd – takie ubezpieczenie ma nas chronić przed skutkami pomyłki geodety. Dlatego zanim zdecydujemy się na usługi konkretnej firmy geodezyjnej upewnijmy się, czy posiada ona stosowne ubezpieczenie.

Odpowiedni sprzęt

W pracy geodety duże znaczenie ma precyzyjny sprzęt pomiarowy. Dobry geodeta powinien dbać o to, by urządzenia pomiarowe spełniały wszystkie współczesne normy. Dzięki odpowiednim urządzeniom praca geodety idzie znacznie sprawniej. Dlatego upewnijmy się, czy nasz geodeta dysponuje kompletem niezbędnych urządzeń. Warto też upewnić się, czy geodeta, z którym mamy zacząć współpracę, specjalizuje się właśnie w takich usługach, jakich my potrzebujemy. Zakres prac geodezyjnych jest bardzo szeroki, dlatego różne biura mają odmienne specjalności. W przypadku budowy domu usługi geodezyjne, które będą nam potrzebne, to przede wszystkim wykonanie mapy do projektu, wytyczenie budynku oraz – już po zakończeniu budowy – pomiary inwentaryzacyjne. Często zdarza się też, że przed budową konieczne jest wykonanie podziału działki lub wznowienia punktów granicznych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz