Artykuł sponsorowany

Jak zaopatrzyć się w zbiorniki na paliwo?

Jak zaopatrzyć się w zbiorniki na paliwo?

Znaczna większość sprzętów wykorzystywanych na placach budowy czy w gospodarstwach rolnych pracuje z wykorzystaniem silników spalinowych – benzynowych bądź Diesla. Wysokie zużycie paliwa powoduje, że dobrze jest mieć jego zapas. Do jego przechowywania wykorzystuje się powszechnie specjalne zbiorniki na paliwo. W jaki sposób warto się w nie zaopatrzyć? Zdecydować się na jego kupno czy może wynajęcie?

Kupno…?

Zakup zbiornika na paliwo to wydatek, na który możemy sobie pozwolić jeśli mamy wolne kilka tysięcy złotych. Już zbiorniki o relatywnie małej pojemności, czyli około 200 litrów, to wydatek w wysokości między 2000 a 3000 złotych. Oczywiście, im większa pojemność tym większa suma, którą musimy przeznaczyć na zakup – ceny bardzo dużych zbiorników o pojemności kilku tysięcy litrów zaczynają się około 10 000 złotych. Na koszt zbiornika wpływ będzie miała również jakość pompki, w jaką został wyposażony – zbiorniki większe mają zazwyczaj bardziej wydajne wyposażenie, dzięki czemu przelewanie paliwa jest szybsze. Na rynku znajdziemy również oferty sprzedaży zbiorników używanych – należy wtedy jednak upewnić się, że zbiornik został dokładnie oczyszczony i zregenerowany, gdyż od tego zależy jego trwałość i bezpieczeństwo. Kupno zbiorników na paliwo polecane jest przedsiębiorstwom i gospodarstwom, których zapotrzebowanie na paliwo jest bardzo duże i które są w stanie pozwolić sobie na tak duży wydatek. Wysokiej jakości zbiorniki mogą z powodzeniem służyć wiele lat.

…czy wynajem?

Podobnie jak koszt zakupu, również koszt wynajmu zbiornika uzależniony jest od jego pojemności oraz jakości wyposażenia. W ofercie firmy Mobil Serwis znajdziemy dwa rodzaje zbiorników: 5000 litrów z pompką o wydajności 60 l/min. oraz 900 litrów z pompką o wydajności 40 l/min. Koszt wypożyczenia pierwszego z nich to 150 złotych netto za dzień – w przypadku drugiego stawka wynosi 75 złotych netto. Komu polecany jest wynajem?

- Przede wszystkim firmom, które z określonych przyczyn nie mogą jeszcze pozwolić sobie na zakup własnych zbiorników – mówi przedstawiciel firmy Mobil SerwisCzęsto są to przedsiębiorstwa znajdujące się na pierwszych etapach działalności, które wykonują swoje pierwsze zlecenia. Wypożyczenia zbiornika na czas wykonania zlecenia jest dużo bardziej opłacalne, niż zaciąganie pożyczek na zakup. Niemniej bardzo często z naszych usług korzystają również firmy, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku. Dzieje się tak przykładowo, kiedy pojawi się okresowe większe zapotrzebowanie na paliwo. 

Podsumowując: decyzja o kupnie lub wypożyczeniu zbiornika uzależniona jest od indywidualnych potrzeb oraz możliwości przedsiębiorstwa.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz