Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto postawić na oczyszczalnię przydomową biologiczną?

Dlaczego warto postawić na oczyszczalnię przydomową biologiczną?

Coraz większa liczba inwestorów indywidualnych decyduje się na budowę przydomowej oczyszczalni biologicznej. Takie konstrukcje w Stanach Zjednoczonych, czy w krajach Europy Zachodniej są już prawdziwym standardem. Ten wdrażany jest również w Polsce, co podyktowane jest nie tylko chęcią ochrony środowiska naturalnego. Inwestowanie w budowę przydomowej oczyszczalni biologicznej, przynosi również dużą optymalizację kosztów eksploatacji.

Technologia oparta o procesy naturalne

Oczyszczalnie biologiczne są dzisiaj tak popularne ze względu na łatwość ich wdrożenia zarówno przy domach nowych, jak i przy tych, które od lat korzystały z sieci zewnętrznej. Warto przy tym podkreślić, że technologia takich oczyszczalni może się znacznie od siebie różnić, w zależności od producenta. Podstawą każdego wdrożenia jest jednak specjalny zbiornik, który wyposażonym jest w fluidalne, aktywne, samooczyszczające się złoże biologiczne, niskoobciążony osad czynny, a także układ napowietrzania drobnopęcherzykowego. Minimalne dopływy do oczyszczalni biologicznej muszą zaś najczęściej kształtować się na poziomie 50-80% dopływu maksymalnego, co pozwala w prawidłowy sposób dociążyć mikroorganizmy w oczyszczalni. To one wszczynają odpowiednie procesy filtracyjne, których sprawność to nawet 95%! W przypadku domów jednorodzinnych, jest to również możliwe bez korzystania z dodatkowych zbiorników buforowych, które wykorzystują przy oczyszczalniach biologicznych hotele, firmy itp.

Zalety oczyszczalni biologicznej

Biologiczne oczyszczalnie przede wszystkim są opłacalne finansowo. Nie tylko pozwalają uniezależnić się od zewnętrznych zakładów komunalnych, ale sprzyjają naprawdę niewielkim opłatom rocznym. W skali pięcioletniego okresu użytkowania, koszty eksploatacyjne mogą być niższe nawet o kilka/kilkanaście razy w porównaniu z opłatami związanymi ze standardowymi procesami oczyszczalni „miejskich”. Podkreślić należy przy tym stosunkowo szybki zwrot inwestycji, a także komfort użytkowy. Najlepsze technologie nie wymagają wysoce zaawansowanej obsługi, czy konserwacji. Cały proces przebiega automatycznie i jest przy tym w 100% wydajny… Wspomnieć należy również o pozytywnym efekcie dla naszego środowiska naturalnego!

Warto wiedzieć! Zaletą oczyszczalni biologicznej jest również to, że przy jej wdrożeniu najlepsze firmy przeprowadzą wszystkie odpowiednie działania za nas. Mowa o wizji lokalnej, dostosowywaniu technologii, przygotowywaniu projektu, montażu, pierwszym rozruchu i kalibracji, a potem o pełnej opiece posprzedażowej. Tak działa między innymi firma handlowo-usługowa Instalgrunt!

Przykład: Oczyszczalnia Kingspan BioDisc

Jeśli chcesz zainwestować w nowoczesną oczyszczalnię biologiczną, koniecznie zapoznaj się z konstrukcją Kingspan BioDisc. Jej cechą charakterystyczną, gwarantującą najwyższą rynkową jakość, jest posiadanie zbiornika ze specjalnym opatentowanym kontaktorem biologicznym, służącym do rozbijania ścieków! Takiej innowacyjnej technologii, nie zapewniają inne oczyszczalnie, dlatego szczególnie zainteresowani powinni nimi być właściciele domów, przy których podłączenie do sieci miejskiej jest zbyt kosztowne lub niemożliwe… Czym cechuje się zaś Kingspan BioDisc? Przede wszystkim wysoką bezawaryjnością i trwałością, niskim zapotrzebowaniem na energię: 1,3kW /dzień, a także generowaniem jedynie niewielkich ilości osadów, które łatwo są magazynowane. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz