Artykuł sponsorowany

Jak zadbać o docieplenie poddasza domu jednorodzinnego? Podpowiadają specjaliści z firmy Adama Kanii

Jak zadbać o docieplenie poddasza domu jednorodzinnego? Podpowiadają specjaliści z firmy Adama Kanii

Nowoczesne budownictwo stawia na rozwiązania energooszczędne. Czasy, w których wymarzony dom próbowało się wybudować jak najniższym kosztem, bezpowrotnie minęły. Obecnie wyjątkowo dużo uwagi poświęca się przede wszystkim wyborowi optymalnych materiałów termoizolacyjnych. I choć na rynku znaleźć można wiele różnych technologii, to warto podkreślić, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się izolacje natryskowe. Co warto wiedzieć na ten temat?

Dlaczego docieplenia poddasza jest tak istotne?

Skojarzenia związane z dociepleniem budynku dotyczą głównie fundamentów i przede wszystkim ścian. Nic w tym dziwnego, ponieważ w obu przypadkach mamy do czynienia ze stosunkowo dużymi powierzchniami, przez które energia cieplna mogłaby po prostu wydostać się na zewnątrz. Trzeba jednak wiedzieć o tym, iż równie ważnym elementem całej termoizolacyjnej układanki jest poddasze domu. Dlaczego? Chodzi oczywiście o obowiązujące prawa fizyki. Rozgrzane powietrze, które jak wiadomo jest lżejsze od chłodnego, zawsze będzie wędrowało ku górze.

Dlatego też tak istotne z technologicznego punktu widzenia staje się stworzenie skutecznej bariery, której funkcjonowanie uniemożliwi lub znacząco zredukuję utratę energii cieplnej. Najpopularniejszym materiałem stosowanym na poddaszach jest wełna mineralna, która doskonale wywiązuje się z powierzonej funkcji. Jednakże jej montaż bywa uciążliwy i czasochłonny. Dlatego też w ciągu ostatnich kilku lat obserwuje się stopniowy wzrost zainteresowania izolacjami natryskowymi. Jakie są największe zalety technologii?

Co warto wiedzieć o pianach poliuretanowych?

Za zdecydowanie największą zaletę pian poliuretanowych uważa się ich doskonałe właściwości termoizolacyjne. Są one lepsze niż w przypadku styropianu oraz wełny. Wartość współczynnika przenikania ciepła określonego grecką literą lambda wynosząca 0,023-0,029 W/(m.K) dla pian zamkniętokomórkowych, stawia produkt na równi ze spienionym polistyrenem XPS. Nowoczesne piany poliuretanowe charakteryzują się również lekkością, ponieważ waga 1m3 wynosi od 35 do około 55 kilogramów. Wbrew pozorom to bardzo istotny czynnik, który świadczy o tym, że inwestorzy nie muszą obawiać się przeciążenia konstrukcji. Wyeliminowane zupełnie przecież niepotrzebnych strat ciepła to najlepszy sposób na znaczne oszczędności. Dobrze zorganizowane izolacje natryskowe pozwalają na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 50%, a to już wynik, który jest w stanie przyciągnąć uwagę nawet największych sceptyków. Jak podkreślają specjaliści:

To jedna z najszybszych dostępnych współcześnie metod. Poddasze o powierzchni użytkowej 100 m2 izoluje się w kilka godzin. Ze względu na konieczność wykorzystania specjalistycznych agregatów, izolacji natryskowej nie da się wykonać samodzielnie.

Docieplenia budynków to specjalność szczecińskiej firmy, której właścicielem jest Adam Kania. Pozwalają one ograniczyć straty ciepła i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Firma realizuje zlecenia na termomodernizację budynków oraz ocieplenia stropodachów metodą wdmuchiwania. Posiada duże doświadczenie w renowacji elewacji i balkonów. W ofercie znajdziemy również usługi dekarskie, w tym montaż pokryć dachowych, hydroizolację dachów płaskich i montaż obróbek blacharskich. Zapraszamy do współpracy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz