Materiał Partnera

Jak przebiega remont balkonu?

Jak przebiega remont balkonu?

Balkon to ten element mieszkania, który większość z nas bardzo sobie ceni. Balkon stanowi naturalną przestrzeń kontaktu z naturą, którą możemy wykorzystać w celach rekreacyjnych. Nie bez znaczenia jest także jego wartość użytkowa – to tutaj możemy trzymać rośliny, rower czy suszyć pranie. Balkon stanowi przy tym nieodzowny element mieszkania każdego palacza mieszkającego w bloku czy wieżowcu. Z czasem jednak balkony przestają spełniać swoją funkcję – niszczeją i nadają się do remontu. Jak on przebiega?

Skomplikowany remont balkonu

Remont balkonu zaliczany jest do prac wysokościowych – choć zależy to przede wszystkim od tego, jaki będzie jego zakres. Jeśli zapragniemy wymiany balustrady, prace mogą bardzo szybko stać się niebezpieczne. Dlatego remont balkonu koniecznie musimy zlecić profesjonalistom – takim jak Andrzej Piecuch działający na terenie Kędzierzyna‐Koźle. Świadcząc całe spektrum usług ogólnobudowlanych specjalizuje się między innymi w remontach balkonów. To ważne – teoretycznie każda firma budowlano‐remontowa mogłaby podjąć się tego typu zadania, ale w praktyce ważne jest odpowiednie podejście, zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa oraz zachowanie szczególnej ostrożności. Nie chodzi tutaj wyłącznie o to, że z remontowanego kompleksowo balkonu bardzo łatwo spaść – istotne jest też to, by nic z balkonu nie spadło. Lecące z dużej wysokości przedmioty, nawet te najmniejsze, mogą bowiem spowodować ogromne straty – tak materialne, jak i związane z uszczerbkiem na zdrowiu niczego niespodziewających się przechodniów.

Etapy przykładowego remontu balkonu

Kompleksowy remont balkonu polega w pierwszej kolejności na skuciu elementów, które słabo wiążą się z podłożem. Wewnątrz każdego balkonu znajduje się płyta konstrukcyjna, często z żelbetu, do której można się dostać przy użyciu odpowiednich narzędzi. Odsłonięte zbrojenie zostaje oczyszczone i zabezpieczone, by nie ulegało korozji. Część czołowa balkonu wyrównywana jest płytami prefabrykowanymi – najczęściej epoksydowymi. Następnie układana jest warstwa o dużej przyczepności oraz spadkowa. Warstwa ta może zostać zbudowana z zaprawy polimerowo‐cementowej, którą następnie koniecznie należy wyszlifować oraz zmatowić. Po tym nadchodzi czas na warstwę wyrównawczą i kolejne działania z użyciem kamienia szlifierskiego. Po tym nakładana jest izolacja z żywicy poliuretanowej, którą można posypać płatkami poliestrowymi nadającymi ciekawy efekt wizualny. Żywicę należy następnie odpowietrzyć za pomocą specjalnego wałka, a po wyschnięciu polakierować.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz