Materiał Partnera

Jak wykorzystać małą przestrzeń użytkową w domu czy mieszkaniu?

Jak wykorzystać małą przestrzeń użytkową w domu czy mieszkaniu?

Niewielki metraż domów lub mieszkań nie musi wcale oznaczać sporych problemów związanych z niską funkcjonalnością czy brakiem eleganckich i stylowych mebli. Wręcz przeciwnie – mała przestrzeń użytkowa zaaranżowana przez dobre biuro projektowe może być nie tylko praktyczna, ale też estetycznie i nowocześnie zagospodarowana. Jakie konkretnie rozwiązania proponują specjaliści w zakresie aranżacji niewielkich wnętrz?

Właściwe ściany i podłogi

W przypadku małych mieszkań lub domów należy bardzo uważnie dopasowywać kolory poszczególnych elementów konstrukcyjnych czy mebli. Dobre biura projektowe proponują w tym zakresie stosowanie jasnych barw, które optycznie zwiększą metraż i nie będą powodowały efektu przytłoczenia. Doskonale sprawdzi się zatem klasyczna biel, beże czy niezbyt ciemne odcienie szarości. Nie oznacza to jednak, że przy małej przestrzeni użytkowej konieczna jest całkowita rezygnacja z wyrazistych kolorów – specjaliści z dobrego biura projektowego z pewnością zaproponują je jako uzupełnienie aranżacji. Po odpowiednim pomalowaniu ścian projektant zwróci też uwagę na podłogę. W przypadku niewielkiego metrażu w domu czy mieszkaniu warto zastosować jednolity materiał, co także pozytywnie wpłynie na optyczne powiększenie przestrzeni. Biuro projektowe Plan Doskonały wykonuje dla klientów koncepcje aranżacji wnętrz nawet niewielkich domów czy mieszkań, dzięki czemu są one w pełni funkcjonalne oraz stylowe. Właściwe przygotowanie ścian i podłóg daje możliwość montażu konkretnych mebli i dodatków – jakie rozwiązania w tym zakresie proponują projektanci wnętrz?

Praktyczne wyposażenie

Zastosowane w niewielkim mieszkaniu czy domu meble mają ogromne znaczenie dla funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem w tym zakresie jest szafa w zabudowie. Powinna być ona pojemna i zawierać wiele dobrze przemyślanych schowków, a jej rozmieszczenie warto powierzyć specjalistom z biura projektowego. Zadbają oni także o przestrzeń w kuchni, proponując w projekcie aranżacji wnętrz stylową zabudowę sięgającą sufitu,. Łazienka stanie się natomiast bardziej przestronna, jeśli kosmetyki czy urządzenia wykorzystywane do pielęgnacji będą schowane w szufladzie znajdującej się np. pod umywalką. Jednym z ciekawych rozwiązań proponowanych przez dobre biura projektowe jest stworzenie w tym miejscu zabudowy, za którą umieszczona zostanie pralka. Szereg odpowiednich pomysłów aranżacyjnych daje spore możliwości w zakresie wyposażenia niewielkiego domu czy mieszkania – warto w tym celu zaufać specjalistom z dobrego biura projektowego, którzy zadbają o stworzenie w pełni funkcjonalnego obiektu charakteryzującego się małym metrażem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz