Materiał Partnera

Jak nadać mieszkaniu charakter – wybieramy dekoracje

Jak nadać mieszkaniu charakter – wybieramy dekoracje

Dom to miejsce, w którym nie tylko żyjemy, ale które tez wyraża nas samych. Na każdym kroku zaznaczamy w nim swoją obecność – poprzez wybór kolorów ścian, czy zakup mebli odpowiadających naszym potrzebom i gustom. Nic jednak nie nada mieszkaniu osobistego charakteru tak dobrze, jak dekoracje. Pełnią funkcję podwójną, ponieważ, po pierwsze, zdobią, a po drugie pozwalają powiedzieć coś o mieszkańcach.

Elegancko, przytulnie, romantycznie

Tak jak w ubiorze przywiązujemy dużą wagę do dodatków, tak w mieszkaniu musimy zwrócić uwagę na dobór odpowiednich dekoracji do domu. Często to one tak naprawdę decydują o tym, jaki styl będzie miało pomieszczenie. Szeroki wybór produktów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, znajdziemy w sklepie D & D z Pasji Do Dekoracji.

Stylowy, romantyczny charakter salonu zapewnią gustowne świeczniki – zarówno te stylizowane, na antyczne, jak i nieco bardziej nowoczesne. Przytulny, domowy nastrój wprowadzimy dzięki lampionom oraz latarenkom – wykonane z różnych materiałów sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Jeśli jednak wolimy coś oryginalnego, świetnym rozwiązaniem są figurki. Znaleźć możemy mnóstwo rodzajów w rozmaitych kształtach oraz kolorach – zwierząt czy owoców.

Bogactwo oferty sklepowej sprawia, że możemy bawić się fakturami i wzorami, tworząc kompozycje w pełni oddające naszą osobowość. Musimy wziąć jednak pod uwagę dostępną nam przestrzeń – przesadny minimalizm lub zbieractwo sprawią, że uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego i zamiast ozdobić wnętrze, oszpecimy je.

Jak wybierać dekoracje

Nim zaczniemy przeglądać oferty ozdób do domu, musimy zastanowić się, czego potrzebujemy. Jeśli w naszym domu żyją zwierzęta, które mogą wskakiwać na meble, postawienie kosztownego, eleganckiego wazonu wiąże się z ryzykiem. O wiele lepiej sprawdzi się w takiej sytuacji  elegancki zegar powieszony na ścianie.

Dekoracje są niezbędne, gdy chcemy wprowadzić do pomieszczenia trochę życia – jeśli wnętrze utrzymane jest w stonowanych kolorach, warto zastanowić się nad doniczkami ozdobnymi lub wazonami z barwnymi kwiatami. Alternatywą mogą być fantazyjne poduszki z ciekawymi wzorami i o przyjemnej fakturze. Brak przestrzeni do eksponowania dekoracji nie powinien nas zniechęcać. Tę rolę mogą przejąć przedmioty takie, jak ozdobne szklanki do wody czy karafki, które zachwycą odwiedzających nas gości. Funkcję dekoracyjną pełnić mogą też ramki na zdjęcia.

Nie zapominajmy też o tym, co na zewnątrz. Ogród to równie ważna cześć domu, co salon czy sypialnia. Jego walory estetyczne podniesiemy, gdy obok pięknych roślin pojawią się ciekawe dekoracje do ogrodu. Nie muszą to być wcale dobrze znane krasnale ogrodowe, ale na przykład figurka jelonka wyglądającego spomiędzy krzewów.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz