Materiał Partnera

Jak działa dobre biuro projektowania wnętrz?

Jak działa dobre biuro projektowania wnętrz?

Z usług projektantów wnętrz korzystają dzisiaj zarówno inwestorzy budujący biurowce i apartamenty, jak i klienci indywidualni, urządzający swoje domy, czy mieszkania. Największą zaletą współpracy z ekspertami od remontów, jest zaś to, że idealnie dostosowują oni przestrzenie pod względem naszych gustów, a także do określonych warunków technicznych. Wnętrza stają się zatem nie tylko piękne, ale bardzo funkcjonalne i ponadczasowe, a to wszystko przy zoptymalizowanym kosztorysie!

Od inwentaryzacji po projekt i wizualizację

Warto wiedzieć, że cały proces przygotowawczy związany z aranżacją wnętrza, czy jego modernizacją, rozpoczyna się od ważnej wizji lokalnej oraz inwentaryzacji. Istotne przy tym jest przeprowadzenie wielu pomiarów, czy też określenie m.in. natężenia światła dziennego, oraz określenia rozmieszczenia wentylacji, czy innych instalacji. Wielokrotnie ważne jest też wykonanie świadectw energetycznych, które pomogą w stworzeniu pomieszczeń energooszczędnych, a nawet przystosowanych do nowoczesnego systemu SmartDOM.

Dopiero po złożonym etapie przygotowawczym, przechodzi się do działań projektowych. Tu podstawowych działaniem jest wywiad z klientem, oraz przedstawienie mu różnych propozycji. Te powinny być dostarczane np. w postaci wizualizacji zdjęciowych lub też bryłowych 3D! Pomaga to w stworzeniu w późniejszym czasie projektu wykonawczego, nad którego realizacją będzie czuwał właśnie projektant wnętrz.

Zaplanowany każdy element!

Najlepsze pracownie projektowania wnętrz skupiają się na każdym elemencie pomieszczenia, zapewniając również wykonywanie na specjalne zamówienie spersonalizowanych mebli. Istotna jest również aranżacja oświetleniowa, o czym niestety wielokrotnie się zapomina. Dobry projektant zapewnia zatem zarówno działania wytyczenia instalacji elektrycznej, jak i doboru opraw oraz barw światła. Wszystkie materiały budowlane, są zaś wybierane wraz z klientem w odpowiednich sklepach. Na każdym etapie prac, projektant współpracuje zatem z inwestorem tak, aby spełnić jego 100% oczekiwania. Najlepsi specjaliści, są jednak gotowi na realizację zleceń pod klucz, dla osób, które ostateczny efekt, chcą zobaczyć chwilę przed wprowadzeniem się. Jeśli zatem potrzebujesz kreatywnego, pełnego pasji i doświadczenia projektanta wnętrz, kieruj swoje zainteresowanie pracownią MARTINES, którą prowadzi Apolonia Wyszyńska. To ona pomaga również w dekorowaniu pomieszczeń wybierając modne dodatki, tkaniny, poduszki, czy też zasłony. Z pełną ofertą i referencjami tego biura projektowania wnętrz, możesz zapoznać się już teraz na dedykowanej stronie www. 

Opracowanie:
Piła, al. Powstańców Wielkopolskich 1A lok. 3L
tel. 606 117 392
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz