Materiał Partnera

Jak wycenić stare monety?

Jak wycenić stare monety?

Numizmatyka to nauka pomocnicza historii, która zajmuje się badaniem monet i banknotów zarówno pod względem historycznym, estetycznym, jak i technicznym. Nauka ta ma swoje początki w XIV wieku, natomiast rozwinęła się w epoce renesansu. W Polsce największe zbiory monet znajdują się w muzeach narodowych w Krakowie i Warszawie. Jeżeli zostaniemy posiadaczami starych monet, medali lub banknotów, może zdecydować się na ich sprzedaż. Gdzie powinniśmy się wówczas udać?

W jednej, niepozornej momencie może być zapisana ważna historia. Nic dziwnego, że wiele osób pasjonuje się numizmatyką i zajmuje się kolekcjonowaniem okolicznościowych i historycznych monet, medali i orderów.

Skup monet

Kolekcjonowanie monet to jedno z najstarszych hobby na świecie. Polowanie na rzadkie okazy zajmuje wiele czasu, ale daje także mnóstwo satysfakcji. Na całym świecie nieustannie mają miejsce aukcje, w których trakcie sprzedawane są pojedyncze sztuki cennych monet. Ich zakup często kosztuje krocie. Oczywiście, nie każda moneta jest warta fortunę, jednak jeśli prowadzimy kolekcję lub przypadkowo zostaliśmy posiadaczami starych monet, możemy udać się do sklepu kolekcjonerskiego. Warto polecić cieszący się zaufaniem klientów sklep numizmatyczny Wojciech Cukier w Łodzi, który działa od 1997 roku i specjalizuje się między innymi w skupowaniu rzadkich okazów monet, banknotów, odznaczeń i medali.

Sklep kolekcjonerski

Skupy monet to idealne miejsce dla osób, które odziedziczyły po przodkach kolekcję monet, ale nie tylko – to także doskonałe miejsce, jeśli pragniemy nabyć niepowtarzalną monetę lub sprzedać tę, która powtarza się w naszej kolekcji. W sklepach kolekcjonerskich znajdują się ciekawe i rzadkie okazy, które przykuwają uwagę wszystkich pasjonatów numizmatyki.

Banknoty z błędem

W antykwariatach numizmatycznych sprzedamy lub nabędziemy także banknoty. Cenne są zwłaszcza pojedyncze egzemplarze, na których podczas produkcji pojawiły się błędy, przez co pieniądz nie mógł wejść do obrotu. Warto rzetelnie przyjrzeć się swoim zbiorom – być może stare pieniądze mogą znacząco poprawić naszą sytuację finansową.

Profesjonalny skup monet to znakomite miejsce zarówno dla kolekcjonerów, jak i osób, które chcą sprzedać stare monety, banknoty, ordery, odznaczenia lub medale. Warto postawić na miejsce, w którym monety zostaną ocenione fachowym okiem znawcy, a następnie odpowiednio i uczciwie wycenione.  

Opracowanie:
Łódź, Wróblewskiego 18, pok. 306, wieżowiec Urbanika – Fonika
tel. 602 716 813
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz