Artykuł sponsorowany

Numizmatyka – monety bulionowe

Numizmatyka – monety bulionowe

Numizmatyka jest nie tylko kolekcjonerstwem, ale także pasją i sposobem na lokowanie pieniędzy. Jeśli mamy tego typu zainteresowania, jesteśmy im całkowicie oddani. Nie tylko kupujemy stare znaczki czy monety, ale śledzimy najnowsze kolekcje. Często uczestniczymy w aukcjach internetowych, jeździmy na targi i wystawy. Kolekcjonerstwo jest naszym hobby lub sposobem na inwestowanie pieniędzy. A jeśli mowa o inwestycjach, to ostatnio niezwykle modne stało się inwestowanie w złote i srebrne monety bulionowe.

Lokowanie kapitału w złoto.

Jeśli chcemy lokować pieniądze w złocie, musimy przemyśleć, czy chcemy kupić sztabki złota, czy monety. Zanim zdecydujemy się na zakup, musimy mieć 100% pewność, że produkt jest ze szczerego złota. Oszuści potrafią podrobić praktycznie wszystko, także i złoto. Stosują do tego wolfram. Nawet jeśli podróbki zdarzają się rzadko, to jednak są w obrocie. Dlatego, jeśli mamy zamiar wydać pieniądze, to kupujmy w renomowanych mennicach lub zaufanych punktach np. w Sklepie Numizmatycznym Wojciech Cukier. Zapakowane są one w specjalny - Certi Pack i posiadają swój numer. Mamy gwarancję, że towar jest faktycznie oryginalny. Co by było, jakby po wielu latach okazało się, że część naszej kolekcji, nie ma żadnej wartości?

Złote i srebrne monety bulionowe.

Złote i srebrne monety bulionowe nazywane są także monetami inwestycyjnymi. Nic dziwnego, że cieszą się ogromną popularnością wśród kolekcjonerów, bo są świetnym pomysłem na lokatę funduszy. Jednak nie tylko inwestycjami człowiek żyje, więc monety mogą być także prezentem, także dla dziecka. Zamiast kupować drogie zabawki czy smartfony, sprezentujmy złotą lub srebrną monetę bulionową. Być może zaszczepimy w dziecku pasję do numizmatyki. Kolejną sprawą jest bezpieczne przechowywanie monet bulionowych. Złote i srebrne monety bulionowe posiadają cyfrowy mikro grawer, chroniący je przed podrobieniem. Możemy je przechowywać w domowym sejfie lub w bankowej skrytce, za opłatą. Na złocie i srebrze inwestycyjnym nigdy nie stracimy. Najbogatsi inwestują środki finansowe w kruszce, bo doskonale wiedzą, że to złota lokata.

Monety bulionowe a monety kolekcjonerskie.

Monety bulionowe nie są monetami kolekcjonerskimi. Ceny monet inwestycyjnych są określane na podstawie wartości kruszcu, z których je wytworzono. Monety kolekcjonerskie natomiast są znacznie droższe niż złoto lub srebro, ze względu na unikalność, mają bowiem wartość kolekcjonerską. Ceny monet inwestycyjnych nie mają tak dużych wahań i są uzależnione od metali, z jakich powstały produkty. Nie wszystkie monety bulionowe cieszą się jednakową popularnością. Wszystko jest uzależnione od zawartości i próby złota lub srebra. Wybierajmy więc popularne monety srebrne i złote, gdyż w razie potrzeby łatwiej je sprzedamy. Największym powodzeniem na świecie cieszą się takie złote monety bulionowe jak: Krugerrand, Kanadyjski Liść Klonowy, Australijski Kangur, Wiedeńscy Filharmonicy, Amerykański Orzeł, Liberty, Britannia. W Polsce mamy swoją rodzimą monetę  -  Orzeł Bielik, wydaną przez NBP z okazji 100 lat niepodległości Polski.

Opracowanie:
Łódź, Wróblewskiego 18, pok. 1, wieżowiec Urbanika – Fonika
tel. 602 716 813
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz