Materiał Partnera

Jak wybrać wygodny materac?

Jak wybrać wygodny materac?

Aranżując sypialnię, zwracasz uwagę na kolorystykę ścian, szukasz pojemnej szafy i zastanawiasz się, jakie dodatki najlepiej uzupełnią wystrój wnętrza. Jednak podczas urządzania sypialni najważniejszy jest wybór wygodnego materaca. Dlaczego? Ponieważ to od niego zależy komfort naszego snu, a tym samym samopoczucie następnego dnia. Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup materaca?

W sklepach znajdziemy materace sprężynowe, lateksowe i piankowe. Jednak jaki materac najlepiej sprawdzi się w Twojej sypialni? Czy wybrać model twardy czy miękki? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, znalazłeś się we właściwym miejscu!

Wygodny materac – dlaczego to takie ważne?

Materac ma nam zapewniać przede wszystkim komfortowy, zdrowy sen oraz wygodę. Ważne również, żeby gwarantował optymalne podparcie kręgosłupa w pozycji leżącej. Pamiętaj, że przeciętny człowiek śpi 8 godzin na dobę, co oznacza, że w łóżku spędzamy 1/3 życia! Dlatego tak ważne jest, żeby podczas snu organizm wypoczywał. Rano nasze mięśnie powinny być rozluźnione, a my wyspani. Wybór materaca wpływa na nasz nastrój i funkcjonowanie w ciągu dnia. Gdy zamówimy odpowiedni model, nasz organizm z pewnością to doceni.

Twardy czy miękki?

To pytanie często zadają kupujący – czy wybrać materac twardy czy miękki? Materac powinien przede wszystkim stanowić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, dlatego ważne jest, żeby był on dopasowany do naszego wzrostu i wagi ciała. Warto wiedzieć, że materac powinien być minimum 20 cm dłuższy od osoby, która będzie z niego korzystała. Przyjmuje się, że osoby o masie ciała poniżej 80 kg powinny postawić na materac o stopniu twardości H2. Kupującym, których waga mieści się w przedziale od 80 do 100 kg zaleca się materace o twardości H3, natomiast osobom, które ważą powyżej 100 kg – H4. Gdzie kupić materac wysokiej klasy, który spełni nasze oczekiwania? Warto wybrać sklep internetowy Materacykowo.pl, który cieszy się renomą i zaufaniem klientów.

Rodzaj materaca

Do Twojej dyspozycji jest wiele rodzajów materaców. Na jaki warto się zdecydować? Dużą popularnością cieszą się materace lateksowe, które wyróżniają się wysoką trwałością i świetną elastycznością punktową, dzięki czemu doskonale dopasowują się do krzywizn ciała. Materac lateksowy zapewnia dobrą wentylację i ma właściwości antygrzybiczne, dlatego polecany jest alergikom. Godne polecenia są także materace wykonane z pianki termoelastycznej oraz wysokoelastycznej, które zapewniają dobre podparcie kręgosłupa. Dobrze dobrany materac jest niezwykle istotny i ma wpływ na nasze codzienne życie. Dlatego zastanów się, jakie są Twoje potrzeby. Zamów materac w miejscu, które gwarantuje nie tylko wysoką jakość sprzedawanych produktów, ale także profesjonalne doradztwo. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz