Artykuł sponsorowany

Jak wybrać przedszkole dla dziecka?

Jak wybrać przedszkole dla dziecka?

Wybór przedszkola dla dziecka nie jest wcale prostą sprawą, ponieważ każda placówka stara się czymś się wyróżnić. Dlatego zawsze należy kierować się dobrem malucha. Jeśli rodzice dłużej pracują, a pociechy nie ma kto odebrać, powinni sprawdzić, do której godziny jest czynna instytucja. Zawsze jednak trzeba stawiać na dobrą atmosferę i podejście nauczycielek do przedszkolaków, w drugiej kolejności na rozwój.

Przedszkole publiczne a niepubliczne – które wybrać?

Przedszkole publiczne jest finansowane przez władze samorządowe, więc musi się dostosować do odgórnie narzuconych zasad. Wszystko jest ujednolicone: posiłki, zajęcia dodatkowe, ubezpieczenie, opłaty miesięczne, składki na komitet rodzicielski oraz godziny urzędowania. Jeśli czas codziennego pobytu malucha przekracza 5 godzin, rodzice muszą dopłacić do czesnego. Dziecko zostaje przyjęte, dopiero gdy ukończy 3 lata. Dyrektor placówki nie może sam podejmować żadnych decyzji. Rodzice często wybierają publiczną placówkę, ponieważ znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania. Warto jednak rozważyć Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne, które o wiele więcej oferuje. Prowadzone zajęcia pozwalają lepiej rozwijać się pociechom, gdyż grupy są mniej liczebne. W przedszkolu niepublicznym rozszerzony jest zakres programowy oraz oferowane są atrakcje dla dzieciaków.

Jak wybrać przedszkole dla swojego dziecka?

Choć wybór miejsca nie jest łatwy, to zawsze warto sprawdzić ofertę placówki i godziny urzędowania. Nie zawsze ta znajdująca się na osiedlu, stawia na kształcenie dzieci, co jak się okazuje, odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju. Niepubliczne przedszkole pod tym względem znacznie przewyższa państwowe. Miejsce musi być przyjazne dzieciom, by maluch z chęcią przekraczał próg placówki. Najważniejsze są pozytywne emocje, gdyż mają największy wpływ na cały okres dzieciństwa, a nawet życie dorosłe. Niezmiernie istotne są dodatkowe zajęcia jak np. muzyka, taniec, teatr, plastyka, jak i nauka języka angielskiego poprzez zabawę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz