Materiał Partnera

Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Grzejniki mogą pełnić różną funkcję: zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. Zanim podejmiesz decyzję, który zamontować w swojej łazience, pomyśl, czy ma jedynie ogrzewać, czy również pełnić funkcję suszarki? Kształt i kolor to także ważne kwestie, bo wybrane urządzenie powinno pasować do wystroju wnętrza. Czym więc kierować się, wybierając grzejnik do łazienki?

Rodzaje grzejników łazienkowych

Najbardziej popularnym typem grzejników do łazienki jest ten o budowie drabinkowej. Składa się zazwyczaj z pionowych kolektorów, które połączone są poziomymi przęsłami. Takie urządzenie jest niezwykle praktyczne. Dodatkową zaletą grzejników drabinkowych jest fakt, że mogą służyć jako suszarka, bo jego budowa umożliwia wieszanie na rurkach ręczników lub bielizny do wyschnięcia. Jest także prosty w montażu, a mimo dość nieskomplikowanego designu, daje sporo możliwości aranżacyjnych. Wszystko dzięki temu, że to popularny model, który występuje w wielu kolorach oraz wzorach. Łatwo go dopasować do aranżacji wnętrz i sprawdzi się w praktycznie każdej łazience.

Jaki materiał grzejnika do łazienki będzie najlepszy?

Grzejnik łazienkowy ma charakterystyczną budowę, ale jeśli chodzi o materiały, tu wybór jest o wiele szerszy. Można tu wydzielić dwie podstawowe grupy: grzejniki miedziane i aluminiowe oraz grzejniki stalowe. Te drugie są częściej spotykane ze względu na cenę - jest niższa niż w przypadku grzejników aluminiowych. Są funkcjonalne i prezentują się estetycznie. Na pytanie, który materiał jest lepszy, nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od oczekiwań.

Jaka moc grzejnika łazienkowego?

Grzejnik łazienkowy z reguły ma niższą moc niż klasyczne grzejniki o tych samych wymiarach montowane w innych pomieszczeniach. Jest to spowodowane mniejszą powierzchnią wymiany ciepła. Dlatego oceniając walory grzewcze urządzenia, trzeba brać pod uwagę nie wielkość, ale parametry podane przez producenta. To, jaka moc będzie odpowiednia, zależy między innymi od wielkości pomieszczenia. Warto tu też wziąć pod uwagę, że grzejnik w łazience zazwyczaj będzie w jakimś stopniu przysłonięty. Dlatego najlepiej do wyliczeń dodać około 10%, aby mieć pewność, że moc będzie wystarczająca.

Gdzie kupić dobrej jakości grzejnik?

Najlepiej wybierać sklepy, które specjalizują się w urządzeniach sanitarnych i grzewczych, takich jak sklep MIM. Dzięki temu zyskujemy pewność, że sprzęt będzie rzeczywiście wysokiej jakości, ale możemy także liczyć na profesjonalną poradę eksperta. Możliwość szybkiego kontaktu jest nieoceniona.

Opracowanie:
Bochnia, Sądecka 2
tel. 14 611 77 99
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz