Artykuł sponsorowany

Instalacje grzewcze w domu jednorodzinnym - co warto wiedzieć? Terwo Instalacje sanitarno-grzewcze!

Instalacje grzewcze w domu jednorodzinnym - co warto wiedzieć? Terwo Instalacje sanitarno-grzewcze!

System ogrzewania w domu jednorodzinnym powinien zapewnić komfort mieszkania w danym budynku. Dzięki niemu powinna panować optymalna temperatura w każdym pomieszczeniu użytkowym. Rodzaj ogrzewania warto przemyśleć dużo wcześniej, jeszcze na etapie tworzenia projektu budowlanego. Powinno być ono dobrane do specyfiki budynku i potrzeb jego mieszkańców. Poznaj ofertę i usługi firmy Terwo z Łodzi!

Centralne ogrzewanie gazowe

Ten system ogrzewania stale cieszy się popularnością. Centralne ogrzewanie gazowe daje duży komfort użytkowy - temperatura jest stała, a koszty eksploatacji stosunkowo niskie. Instalacja gazowa najlepiej sprawdzi się w nowoczesnych domach z dobrą izolacją. W tym systemie można wybrać poniższe kotły grzewcze:

  • Kocioł pulsacyjny. Gwarantuje największe oszczędności, zajmuje mało miejsca w kotłowni. Niestety koszty zakupu tego typu urządzenia przystosowanego do domów jednorodzinnych są wysokie i wynoszą około 15 tysięcy złotych.

  • Kocioł kondensacyjny. Pozwala na znaczne oszczędności - nawet o 20% w porównaniu do kotła tradycyjnego. Niestety zajmuje dość dużo miejsca w kotłowni, a koszt jego zakupu również jest niemały - może wynieść około 7 tysięcy złotych.

  • Kocioł tradycyjny. Jest najtańszy w zakupie, łatwy w obsłudze, lecz najdroższy w eksploatacji.

Centralne ogrzewanie elektryczne

Kolejnym rozwiązaniem do domu rodzinnego jest ogrzewanie elektryczne. Jest to instalacja grzewcza wyjątkowo komfortowa w użytkowaniu - zaawansowane systemy pozwalają na uzyskanie optymalnych warunków cieplnych. Niestety, jest też najdroższe w eksploatacji i na razie nie zapowiada się, żeby miało być inaczej - ceny prądu stale idą w górę. Popularne jest natomiast wykorzystanie paneli elektrycznych jako dodatkowego źródła ogrzewania lub ogrzewania podłogowego.

Ekonomiczne ogrzewanie

Ogrzewanie piecem na paliwo stałe jest bardzo popularne, głównie ze względu na niskie koszty eksploatacyjne i równie niskie koszty zakupu. W tym systemie ogrzewania mamy do wyboru następujące kotły:

  • Kocioł komorowy. Jest najtańszy, umożliwia spalanie różnych produktów - węgla, drewna itp.

  • Kocioł zgazowujący. Jest tańszy w eksploatacji niż kocioł komorowy. Niestety, jego zakup to duży wydatek - może kosztować około 15 tysięcy złotych.

  • Kocioł zasypowy. W tym przypadku źródłem zasilania jest zwykle ekogroszek. Pozwala na oszczędności, lecz cena jego zakupu do niewielkiego domku jednorodzinnego wynosi około 6 tysięcy złotych.

Kto powinien wykonać montaż instalacji?

Montaż instalacji należy powierzyć profesjonalistom, na przykład z firmy Terwo z Łodzi. Zapewnia profesjonalizm, a wieloletnie doświadczenie pracowników tej firmy pozwoliło na zajęcie pewnej pozycji na lokalnym rynku. W zakresie usług znajdziemy między innymi instalację i serwis ogrzewania, przeróbki instalacji oraz biały montaż.

Co jeszcze oferuje firma Terwo?

Firma Terwo z Łodzi specjalizuje się w sprzedaży urządzeń instalacji grzewczych oraz ich montażu. Dzięki wieloletniej obecności na rynku zapewnia produkty najwyższej jakości, takie jak pompy ciepła, kotły, grzejniki czy systemy instalacyjne. Ponadto kadra pracownicza zajmie się montażem i modernizacją centralnego ogrzewania w każdym budynku. Klienci mogą skorzystać z usługi białego montażu, instalacji centralnego odkurzacza czy także konserwacji węzłów cieplnych. Uzupełnieniem oferty jest montaż instalacji ogrzewania podłogowego i ściennego oraz instalacja pomp ciepła zarówno gruntowych, jak i powietrznych. Zachęcamy do podjęcia współpracy!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz