Artykuł sponsorowany

Jak wybrać dobrego adwokata

Jak wybrać dobrego adwokata

Jeśli jesteś w tym miejscu,  to prawdopodobnie musisz bronić siebie lub swoich racji, a może bliską Ci osobę w postępowaniu sądowym i nie wiesz jakiego adwokata zatrudnić. Jesteś w takiej sytuacji pierwszy raz i nie masz pojęcia czym i jakimi kryteriami kierować się przy jego wyborze. Postaramy się Ci pomóc i omówić dokładnie to zagadnienie, udzielając wszelkich wskazówek, które mogą się naprawdę przydać.

Po pierwsze – duża, znana kancelaria

Jeśli nie znasz  żadnej osoby, która była w podobnej sytuacji jak Ty i nie możesz znaleźć nikogo, kto mógłby Ci zarekomendować dobrego prawnika, zacznij od poszukania dużej, znanej kancelarii adwokackiej funkcjonującej na rynku od dłuższego czasu i cieszącej się dużą renomą i uznaniem klientów. Oczywiście najlepiej i najprościej jest skorzystać z wyszukiwarki internetowej, dzięki której uzyskasz wszystkie niezbędne informacje dotyczące danej kancelarii, a także zdobędziesz umieszczone w sieci opinie na jej temat. W internetowej sieci można znaleźć, publikowane od czasu do czasu przez różnego rodzaju portale, rankingi wielu kancelarii adwokackich działających w kraju. Poszukując prawnika w uznanej kancelarii, cieszącej się dobrą opinią u klientów, masz większe szanse na znalezienie dobrego fachowca. Musisz jednak mieć świadomość tego, że zatrudnienie adwokata o znanym nazwisku może się wiązać z dużymi kosztami.

Po drugie – spróbuj w mniejszej kancelarii

Wyciąganie ciężkiego działa do zabicia komara jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i postępowaniem mało rozumnym. Szukanie adwokata o znanym, rozpoznawalnym, głośnym nazwisku do poprowadzenia prostej, nieskomplikowanej, typowej  sprawy może być postępowaniem nieracjonalnym z ekonomicznego punktu widzenia – dowiadujemy się w Kancelarii Adwokackiej Małgorzaty Gliwy z Wrocławia.

Ceny usług takich prawników są dużo większe niż przeciętne ceny takich samych usług w innych kancelariach. Z tego też względu warto również przejrzeć oferty innych, mniejszych kancelarii, nawet  tych, które rozpoczęły swoją działalność stosunkowo niedawno. Czasem większą gwarancją właściwego poprowadzenia sprawy jest świeże spojrzenie na nią młodego prawnika z otwartym umysłem niż rutyna starego wyjadacza, który działając wedle utartych schematów, może czasem nie dostrzegać pewnych istotnych aspektów problemu.

Po trzecie – sprawdź kwalifikacje

Zazwyczaj nawet najmniejsze kancelarie, ogłaszając się w Internecie, publikują istotne, podstawowe informacje o zatrudnionych u siebie prawnikach: o ukończonych przez nich studiach, kursach, praktykach, miejscach zatrudnienia i tak dalej.  Nawet jeśli to będzie jednoosobowa kancelaria adwokacka, to taka informacja powinna się na jej stronie znaleźć. Jeśli takiej informacji będzie tam brakowało, to szukaj gdzie indziej; trudno ufać komuś, kto nie chce nic o sobie powiedzieć. Pamiętaj, aby po wybraniu prawnika ustalić z nim od razu cenę jego usługi. Czasem adwokat chce dodatkowej premii za wygraną sprawę; to również musi zostać uzgodnione przed ostatecznym udzieleniem mu pełnomocnictwa.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
Paweł D.
Paweł D.
21.05.2019
Świetny artykuł, dzięki niemu wybrałam naprawdę dobrego adwokata z Katowic, Krzysztofa Bilskiego. Poradził sobie rewelacyjnie z moją sprawą, a to też w jakimś stopniu zasługa tego artykułu, więc dziękuję!