Materiał Partnera

Jak uniknąć oszustwa w warsztacie samochodowym?

Jak uniknąć oszustwa w warsztacie samochodowym?

Niestety, wielu nieuczciwych mechaników samochodowych to naciągacze wykorzystujący niewiedzę swoich klientów do osiągnięcia dodatkowych zysków. Wymiana części, które tego nie wymagają, naprawa rzekomo istniejących usterek czy proponowanie niepotrzebnych działań, to tylko niektóre z przykładów nieczystych zagrywek. Istnieją na szczęście proste sposoby, by ustrzec się przed tego rodzaju oszustwami, które mogą nas drogo kosztować.

Po pierwsze: wybieraj tylko warsztaty godne zaufania

Wybranie warsztatu samochodowego godnego zaufania nie jest może proste – szczególnie, gdy robimy to po raz pierwszy – ale z pewnością nie niemożliwe. Raz wybrany mechanik może nam towarzyszyć przez cały okres posiadania samochodu, a także po zakupie nowego. Warto wysłuchać opinii znajomych i rodziny, a najlepiej mieć zaprzyjaźnionego mechanika. Niestety, nie wszyscy mają taki luksus i muszą zdać się na własny osąd. Opinii na temat danej placówki szukamy zwykle w Internecie, ale aby oddzielić prawdę od fałszu – komentarze są często sprzeczne – musimy poświęcić na to wiele czasu. Najlepiej jest skorzystać z oferty szeroko rekomendowanego warsztatu samochodowego, takiego jak Kocz Serwis. Korzystając z usług zatrudnionych w nim fachowców, nie musimy obawiać się o stan naszego portfela. Prace zostaną wykonane rzetelnie i w dogodnym terminie, a także bez zawyżania cen czy namawiania na niepotrzebne naprawy. Jeżeli mieszkamy daleko, dobrze jest wejść na stronę internetową danego warsztatu samochodowego, by sprawdzić, jakie materiały są na niej prezentowane. Jeśli są wysokiej jakości, mogą świadczyć o dobrym podejściu do klienta. Klarowność przekazywania informacji ma również znaczenie wówczas, gdy zechcemy wypytać mechanika o szczegóły związane z podejmowanymi przez niego działaniami. Jeśli uznamy stronę internetową danej placówki za nieczytelną, istnieją spore szanse, że nie znajdziemy wspólnego języka z mechanikiem.

Po drugie: umowa o dzieło

Spisanie umowy jest zasadniczo niezawodnym sposobem, by ustrzec się dodatkowych kosztów. Podstawowym typem umowy, jakim możemy się wówczas posłużyć, jest umowa o dzieło. Stanowi dobre zabezpieczenie naszych interesów. Powinniśmy w niej wskazać nie tylko zakres prac, ale także określić ich termin, cenę, osobę zapewniającą części zamienne i tak dalej. Taka pisemna umowa jest szeroko honorowana i stanowi dobrą podstawę do składania ewentualnych roszczeń wobec mechanika.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz